Kadra

Robert Lewandowski skomentował zwolnienie Brzęczka. Mocne słowa

Od czasu zwolnienia Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski minęło już trochę czasu. Ostatnio Robert Lewandowski zabrał głos w tej sprawie.

Kariera Jerzego Brzęczka jako selekcjonera reprezentacji Polski definitywnie się zakończyła, a w jego miejsce zatrudniony został Portugalczyk Paulo Souza. Wielu ekspartów cieszy się na myśl, że do zbliżającego się Euro, nasza kadra przygotuje się pod okiem nowego trenera.

Zdania zarówno kibiców, jak i osób ze środowiska około sportowego są niemalże identyczne- Jerzy Brzęczek nie nadawał się na selekcjonera i powinien być zwolniony dużo wcześniej.

W nieco innym tonie wypowiedział się kapitan naszej drużyny- Robert Lewandowski. Napastnik nie kwestionuje decyzji Zbigniewa Bońka, jednak zaznacza, że zwolnienie Brzęczka to również wina piłkarzy.

„Na pewno była to, nie tylko dla mnie, ale dla każdego szokująca decyzja. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest miła, ani przyjemna sytuacja dla każdego z nas.

Nie oszukujmy się, zwolnienie trenera jest też w jakiś sposób porażką piłkarzy. I tak trzeba sobie o tym jasno powiedzieć.”

przyznał „Lewy” w rozmowie z Dzień Dobry TVN

Odnośnie przygotowań do zbliżających się mistrzostw, Lewandowski wypowiedział się następująco.

„Dla nas jest to na pewno czas może do przemyśleń nad tym, co my robiliśmy źle, albo co powinniśmy zrobić lepiej, żeby do takiej sytuacji nie doprowadzić następnym razem, żebyśmy przede wszystkim jako zespół, jako drużyna wygrywali.”