Polacy za granicą

Wojciech Szczęsny znalazł się na celowniku włoskiego giganta. Możliwy wielki powrót Polaka

Fot. Paweł Jerzmanowski

Nadal nie wiadomo, gdzie Wojciech Szczęsny spędzi przyszły sezon. Media wciąż spekulują na temat jego pozycji w Juventusie. Tymczasem włoski gigant pragnie pozyskać polskiego bramkarza.

Paolo Maldini niedawno oficjalnie poinformował, że Gianluigi Donnarumma nie przedłuży kontraktu z AC Milanem. Młody Włoch z miejsca stał się faworytem do zastąpienia Wojciecha Szczęsnego w bramce Juventusu. Agent 22-latka negocjuje jednak jeszcze z kilkoma innymi klubami. W tym gronie znajdują się przede wszystkim FC Barcelona oraz PSG.

Dołączenie Donnarummy do „Starej Damy” nie jest więc przesądzone, mimo to Szczęsny może zacząć wkrótce negocjacje z innym klubem. Początkowo bramkarza łączono z Arsenalem, dziś wiadomo, że do takich przenosin nie dojdzie. Jak podaje dziennikarz Nicolo Schira z „La Gazzetta dello Sport”, usługami polskiego golkipera zainteresowana jest AS Roma.

Dla Wojciecha Szczęsnego taki transfer byłby wielkim powrotem, bowiem 31-latek grał już w stołecznej drużynie w okresie między 2015, a 2017 rokiem. Według wyżej wymienionego źródła Polak znalazł się na szczycie listy życzeń Romy, jeśli chodzi o pozycję bramkarza. „Giallorossi” posiadają także „plan B”, w postaci Ruiego Patricio z Wolverhampton.

AS Roma zatrudniła niedawno Jose Mourinho na stanowisko trenera, więc Szczęsny miałby okazję pracować z jednym z największych fachowców ostatniego dwudziestolecia.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.