Hiszpania Polacy za granicą

Robert Lewandowski z nową wyceną wartości! Najniższa od przeszło 11 lat

Robert Lewandowski z nową wyceną portalu Transfermarkt
Fot. Paweł Jerzmanowski / Transfermarkt (wykres)

Portal Transfermarkt kilka dni temu, tuż przed świętami zaktualizował wyceny piłkarzy w swojej bazie. Nową wartość przypisano m.in. Robertowi Lewandowskiemu, który jeszcze kilka lat temu był wyceniany na 90 mln euro.

22 grudnia portal Transfermarkt zaktualizował swoją bazę danych o nowe wyceny piłkarzy. Nową wartość przypisano m.in. Robertowi Lewandowskiemu, który w rekordowym momencie (od kwietnia do lipca 2018 roku), jeszcze w trakcie gry dla Bayernu Monachium był wyceniany na 90 mln euro.

Po zmianie wartości napastnik FC Barcelony jest wyceniony przez wspomniany serwis na 20 mln euro. To najniższa wycena polskiego napastnika od przeszło 11 lat. Ostatni raz taką kwotę przy jego nazwisku widzieliśmy w okresie od czerwca do października 2012 roku, gdy grał on w Borussii Dortmund.

Na spadek wartości Lewandowskiego składa się kilka czynników. Największym jest z pewnością wiek kapitana reprezentacji Polski, który w sierpniu skończył 35 lat. Nie pomaga mu także zniżka formy – w tym sezonie w 21 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach strzelił on dziewięć goli. Nie jest to wynik tragiczny, ale Lewandowski przyzwyczaił kibiców i ekspertów do większej liczby zdobywanych bramek.