Transfery

Ronaldo podjął decyzję w sprawie zmiany klubu. Przedstawił ją kolegom z Juve

grafika: własna/Krótka Piłka

Według informacji opublikowanej przez „Il Messaggero” Cristiano Ronaldo definitywnie podjął decyzję w sprawie odejścia z szeregów Juventusu. Dziennikarze sądzą, że 5-krotny zdobywca Złotej Piłki odbył rozmowę z zarówno działaczami „Starej Damy”, jak i klubowymi kolegami. Portugalczyk miał im zakomunikować, że zamierza opuścić Półwysep Apeniński. Media twierdzą, że 36-latek zamierza wrócić do jednej z drużyn, której barwy reprezentował w przeszłości.

Spekulacje na temat przyszłości klubowej Cristiano Ronaldo trwają od momentu, gdy Juventus odpadł z Ligi Mistrzów. Portugalczyk jest rozczarowany również postawą „Bianconerich” w Serie A. Drużyna nie zdołała wygrać po raz dziesiąty z rzędu ligi włoskiej, zajmując dopiero 4. miejsce w tabeli. Co więcej, gdyby nie wpadka Napoli w ostatniej kolejce, zespół z Turynu w sezonie 2021/22 nie wystąpiłby w Lidze Mistrzów, a rywalizowałby w Lidze Europy. Portugalczyk przybył do Włoch, aby pomóc „Starej Damie” wygrać trofeum na arenie międzynarodowej, jednak planu nie udało się zrealizować.

Według informacji opublikowanej przez „Il Messaggero” zawodnik nie tylko podjął decyzję odnośnie do swojej przyszłości, ale również przekazał ją władzom klubu. Portugalczyk nie chce kontynuować swojej kariery we Włoszech. Dziennikarze serwisu „Sport.es” twierdzą, że Ronaldo myśli o powrocie do jednego z zespołów, którego barw bronił w przeszłości. Chodzi o Manchester United bądź Sporting. Wydaje się, jednak, że transfer do ligi portugalskiej jest najmniej realnym scenariuszem, ponieważ piłkarz ponoć nie zamierza jeszcze wracać do ojczyzny.

Natomiast „La Gazzetta dello Sport” twierdzi, że Jorge Mendes, agent Ronaldo, sonduje możliwość przenosin do PSG. Przedstawiciel 173-krotnego reprezentanta Portugalii miał już się skontaktować z przedstawicielami wicemistrza Francji. Wiele jednak ma zależeć od tego, kto opuści drużynę kierowaną przez Mauricio Pochettino. Ewentualny transfer Ronaldo do Paryża ma dojść do skutku, jeśli Kylian Mbappe przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 przywdzieje barwy Realu Madryt.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.