Transfery

Kamil Glik zmienia klub. Gianluca Di Marzio potwierdził transfer reprezentanta Polski

Kamil Glik
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Niemal na pewno Kamil Glik nie będzie kontynuował swojej kariery w Benevento. Według najnowszych informacji 86-krotny reprezentant Polski jest o krok od zmiany barw klubowych. Jak donosi Gianluca Di Marzio, środkowy obrońca podpisze kontrakt z Udinese.

Z całą pewnością Glik nie może zaliczyć niedawno zakończonej kampanii ligowej do udanych. Były piłkarz między innymi Torino czy Monaco nie zdołał pomóc Benevento w utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Wiele wskazuje jednak, że nie będzie on dalej reprezentował barw tego klubu. Sprowadzeniem Glika bowiem są zainteresowane inne zespoły z Półwyspu Apenińskiego, które doceniają umiejętności doświadczonego stopera.

Gianluca Di Marzio uważa, że transfer reprezentanta Polski jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Włoski redaktor przekazał również, że Glik prowadzi zaawansowane negocjacje z drużyną, która w sezonie 2020/21 uplasowała się na 14. miejscu w tabeli Serie A. Mowa o Udinese. Dziennikarz twierdzi, że strony mogą dojść do porozumienia w najbliższych godzinach, a nawet w czwartek wieczorem. Gianluca Di Marzio przekazał, że do ustalenia pozostały drobne szczegóły.

Jeśli przeprowadzka dojdzie do skutku, Udinese będzie piątym klubem Glika we Włoszech. Do tej pory 33-letni piłkarz reprezentował barwy Palermo, Bari, Torino oraz Benevento. W minionym sezonie Polak rozegrał łącznie 37 spotkań na wszystkich frontach klubowych. Zdobył dwie bramki oraz zanotował asystę. Gianluca Di Marzio nie poinformował o kwocie odstępnego, jaką otrzyma aktualny pracodawca Glika.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.