Transfery

Michniewicz może mieć swoją gwiazdę. Abha negocjuje pozyskanie byłego skrzydłowego Milanu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Abha Club, którego trenerem jest Czesław Michniewicz, analizuje rynek pod kątem potencjalnych wzmocnień. „Przywódcy Południa” prowadzą aktualnie rozmowy z Samu Castillejo, byłym graczem m.in. Milanu.

Za nieco ponad trzy tygodnie wystartują rozgrywki w Saudi Professional League. Czesław Michniewicz rozpoczął już pracę z zespołem Abha Club. Pierwszym rywalem klubu polskiego szkoleniowca będzie Al-Hilal.

„Przywódcy Południa” dysponują o wiele mniejszym budżetem aniżeli czołówka drużyn w Arabii Saudyjskiej. Szeregi Abha Club na pewno zasili Grzegorz Krychowiak. Pomocnik został już przywitany przez byłego selekcjonera w kraju.

Klub Michniewicza nie może pozwolić sobie na przeprowadzanie spektakularnych transferów, jednak nie oznacza to, że jego władze mają zamiar przespać okno transferowe. Na liście życzeń Saudyjczyków znalazł się Samu Castillejo. Skrzydłowy jest aktualnie piłkarzem Valencii.

Taki stan rzeczy nie utrzyma się przez długi czas. Castillejo nie poleciał z zespołem na przedsezonowy obóz. Pomimo obowiązującego dwuletniego kontraktu „Nietoperze” dały mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Sam zainteresowany jest zadowolony z tego, co osiągnął w Europie i chętnie wyjedzie na Bliski Wschód.

Jedynym warunkiem Hiszpana jest wyrównanie pensji do tej, którą inkasuje aktualnie w Valencii. Z tego powodu z jego usług zrezygnowały kluby z Półwyspu Iberyjskiego oraz turecki Besiktas. Abha prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami skrzydłowego.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.