Transfery

Utalentowany pomocnik trafi do Rakowa Częstochowa. Trwają zaawansowane negocjacje

Wiele wskazuje na to, że już niebawem Dawid Szwarga będzie miał kolejnego piłkarza do rotacji w środku pola. Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, Raków Częstochowa prowadzi zaawansowane negocjacje ws. kupna Jakuba Myszora z Cracovii.

Od początku letniego okna transferowego Raków Częstochowa przeszedł gruntową przebudowę kadry. Chociaż trzon drużyny tworzą w większości zawodnicy, którzy byli już w klubie, to w ostatnich tygodniach na Limanowskiego trafiło wiele nowych twarzy. „Medaliki” sprowadziły w swoje szeregi aż dziesięciu piłkarzy, którzy mogą łapać minuty w bieżącym sezonie.

Dotychczas mistrzowie Polski wydali na transfery około cztery miliony euro. Do tej kwoty należy dopisać również bonusy za podpisanie umów przez wolnych agentów. Wiele wskazuje na to, że suma ta wkrótce jeszcze się powiększy.

Pod Jasną Górę trafić ma bowiem Jakub Myszor, utalentowany pomocnik Cracovii. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka, Raków Częstochowa prowadzi zaawansowane negocjacje ws. wykupu 21-latka z krakowskiego klubu. „Pasy” muszą szybko podjąć decyzję, aby nie stracić młodzieżowego reprezentanta Polski za darmo.

Kontrakt Myszora wygasa bowiem wraz z końcem rozpoczętej niedawno kampanii ligowej. Zawodnik z rocznika 2002 ma na swoim koncie niemal 50 występów w Ekstraklasie. W poprzednim sezonie zagrał 23 razy. W międzyczasie zmagał się z kontuzją kostki.

W środę Raków Częstochowa zremisował z Karabachem FK i tym samym zapewnił sobie awans do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejnym rywalem „Medalików” będzie cypryjski Aris Limassol. Niezależnie od wyników w kolejnych starciach na arenie międzynarodowej, drużyna Dawida Szwargi na pewno zagra co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.