Transfery

Inter znalazł nowego trenera. Fabrizio Romano wskazał następcę Antonio Conte

grafika: własna/Krótka Piłka

Antonio Conte opuścił szeregi Interu Mediolan po zdobyciu mistrzostwa Italii. Głównym powodem odejścia włoskiego szkoleniowca była zmiana polityki klubowej „Nerazzurrich”, którzy zamierzają załatać dziurę w budżecie. W związku z tym ekipę aktualnego mistrza kraju najprawdopodobniej opuści co najmniej jeden z kluczowych zawodników. Na takie postępowanie nie zgadzał się 51-letni szkoleniowiec, który finalnie rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Co więcej, nie minęło wiele godzin od opublikowania informacji od odejścia Conte, a już jeden z cenionych dziennikarzy na Półwyspie Apenińskim wskazał nowego trenera Interu.

Antonio Conte był szkoleniowcem zespołu z Mediolanu przez dwa sezony. W drugiej kampanii udało mu się poprowadzić drużynę do historycznego zwycięstwa w Serie A. „Nerazzurri” powrócili bowiem na tron, przerywając hegemonię Juventusu, który zdobył tytuł mistrzowski 9 razy z rzędu. Włoski szkoleniowiec nie poprowadzi jednak zespołu w batalii o obronę wywalczonego trofeum w kampanii 2021/22. W środę Inter opublikował komunikat, w którym poinformował o rozwiązaniu obowiązującego kontraktu z Conte za porozumieniem stron.

Informacja poruszyła prasę na Półwyspie Apenińskim. Dziennikarze niemal natychmiast rozpoczęli sondowanie, kto zostanie nowym sternikiem mistrza kraju. Zarówno Fabrizio Romano, jak i Gianluca Di Marzio zgodnie skonstatowali, że następcą Conte w Interze zostanie Simone Inzaghi, który od 2016 roku pełni funkcję pierwszego trenera S.S. Lazio. Jedni z najbardziej cenionych informatorów w kontekście rynku transferowego twierdzą, że negocjacje między stronami są w zaawansowanym stadium. Rozmowy mają już dotyczyć tylko i wyłącznie dwuletniego kontraktu.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.