Euro 2020 Kadra

Kamil Grosicki na liście rezerwowej na Euro 2020. Paulo Sousa wyjaśnił swoją decyzję

Własne / Bartosz Rzemiński

Paulo Sousa w poniedziałek ogłosił szeroką kadrę powołanych zawodników na Euro 2020. Wśród 26 piłkarzy wybranych przez Portugalczyka zabrakło między innymi Kamila Grosickiego. 32-latek znalazł się natomiast na liście rezerwowej.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że nieważne, co dzieje się wokoło „Grosika” jego pozycja w kadrze jest niepodważalna. Kiedy jednak Sousa ogłaszał nazwiska piłkarzy wybranych na Euro – zerwał z tym przekonaniem. Skrzydłowego w kadrze nie ma. Chociaż też nie do końca, bo znalazł się na rezerwowej liście. Piłkarze z niej będą powoływani w razie kontuzji, urazów czy innych dolegliwości, które wykluczą ich z gry podczas obozu przygotowawczego.

Co jednak skłoniło Paulo Sousę do takiego posunięcia? Podczas konferencji prasowej Portugalczyka, gdzie ogłosił powołania pojawiło się pytanie o 32-latka. Szkoleniowiec udzielił obszernej odpowiedzi.

„Trudno mi było podjąć decyzję, bo wiem, jaki poziom potrafi on reprezentować. Mówiłem już o tym wielokrotnie. Ale musimy być ponadto wszystko i musimy się wspierać. Dlatego podjąłem jasną decyzję. Ona już zapadła. Inni zawodnicy o tym wiedzą. Chcemy wybrać inną ścieżkę rozwoju, która będzie najlepsza dla kadry”

Wyjaśnił Sousa.
Brak opisu.