Kadra

Gareth Southgate wskazał najlepszego Polaka w meczu z Anglią. „Był doskonały”

reprezentacja Polski
fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Polski nie zdołała zdobyć na Wembley punktów. Gospodarze wygrali 2:1 po bramce Harry’ego Maguire’a. Obrońca Manchesteru United ustalił wynik w 85. minucie spotkania. Selekcjoner „Lwów Albionu” na pomeczowej konferencji ocenił grą zarówno swoich podopiecznych, jak i rywali. Gareth Southgate z respektem wypowiedział się o Biało-Czerwonych. Wskazał również najlepszego zawodnika, którego posłał na boisko Paulo Sousa.

Reprezentacja Polski rozegrała wczoraj dwie zgoła odmienne połowy. Rozpoczęła bojaźliwie, próbując uprzykrzać życie gospodarzom. Plan runął w gruzach, gdy po serii błędów naszej drużyny arbiter podyktował rzut karny, po którym Anglia wyszła na prowadzenie. Harry Kane pokonał Wojciecha Szczęsnego, posyłając piłkę w środek bramki.

Druga część rywalizacji w wykonaniu naszej drużyny była o wiele lepsza. Do wyrównania doprowadził Jakub Moder, wykorzystując błąd Johna Stonesa. Tym samym 21-letni pomocnik został czwartym reprezentantem Polski, który zdobył bramkę na Wembley. Przed nimi dokonał tego również Jan Domarski, Marek Citko oraz Jerzy Brzęczek.

Gareth Southgate w pomeczowych wypowiedziach pochwalił polskich piłkarzy. Selekcjoner reprezentacji Anglii zwracał uwagę na problemy napotkane przez jego drużynę w trakcie rywalizacji z podopiecznymi Paulo Sousy.

„Bardzo trudno było nam rozbić ciasną obronę Polski. Macie świetny klimat w zespole. Był to dla nas zdecydowanie najtrudniejszy mecz z ostatnich, które rozgrywaliśmy. Nastawialiśmy się na ciężką przeprawę. Polska ma bardzo dobrą drużynę” – ocenił Southgate.

Trener pokusił się również o wskazanie najlepszego polskiego piłkarza w meczu z Anglią. Wybór padł na Grzegorza Krychowiaka, który zaimponował mu swoją postawą. W kilku słowach ocenił jego występ.

„Wiedzieliśmy, że Polacy postawią poprzeczkę wysoko. Nie było Roberta Lewandowskiego, ale to zespół z wieloma dobrymi piłkarzami. Zaimponował mi na przykład Grzegorz Krychowiak. Grał świetnie, był doskonały” – argumentował.

Przeczytaj więcej o reprezentacji Polski:

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.