Reklama
Kadra

Maciej Rybus się wygadał. Wiadomo, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera

Maciej Rybus
Fot. Paweł Jerzmanowski

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w niedzielę PZPN ujawni, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Taką informację przekazał mediom jeden z kadrowiczów, Maciej Rybus.

Cezary Kulesza po rozwiązaniu umowy z Paulo Sousą zadeklarował, że nazwisko jego następcy poznamy najpóźniej 19. stycznia. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wykorzystał ten czas bardzo produktywnie i najprawdopodobniej zrobi to przed upływem wyznaczonego terminu.

Już kilka dni temu Mateusz Borek przekazał informację, jakoby Kulesza miał to zrobić najpóźniej do końca tygodnia.

Ostatnio rozmawiałem z prezesem i wspominał, że być może ogłosi decyzję nieco wcześniej. Pamiętajmy, że dogadanie się z trenerem nie oznacza porozumienia ze sztabem – powiedział dziennikarz Kanału Sportowego w rozmowie z TVP Sport.

Podobnego zdania jest jeden z reprezentantów Polski, Maciej Rybus. Zawodnik Lokomotiwu Moskwa w rozmowie z rosyjskimi mediami zdradził, że wie już, kto zostanie nowym selekcjonerem kadry oraz kiedy PZPN potwierdzi tę informację.

Zmiany w reprezentacji Polski? Dziś lub jutro [rozmowa została opublikowana w sobotę — przyp. red.] wszystko zostanie ogłoszone. Wiem, ale nie mogę powiedzieć. Mam nadzieję, że zmiany nie zakłócą przygotowań do baraży – wyznał Rybus dla portalu rsport.ria.ru

Na ten moment zdecydowanym faworytem w wyścigu o angaż w reprezentacji Polski jest Adam Nawałka. Według Romana Kołtonia 63-latek na 99% jest tym, na którego postawił Cezary Kulesza.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej