Włochy

Juventus może zostać wyrzucony z Serie A. Prezes federacji potwierdza

grafika: własna/Krótka Piłka

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus nadal nie wycofały się z organizacji Europejskiej Super Ligi. Prezes włoskiej federacji, Gabriele Garvina, zapowiada najwyższy wymiar kary dla „Starej Damy”.

Od nagłego powstania Super Ligi oraz jej rychłego upadu minęło już trochę czasu. UEFA, FIFA i federacje krajowe myślą aktualnie nad karami dla klubów-założycieli nowego tworu. Poznaliśmy już pierwsze restrykcje, jakimi dotknięte zostanie 9 z 12 ekip, które brały udział w utworzeniu Super Ligi. Real Madryt, FC Barcelona i Juventus jako jedyne nadal odmawiają formalnego wycofania się z tego projektu. W związku z tym prezes włoskiej federacji, Garbiele Garvina, stanowczo mówi, co spotka ekipę ustępującego mistrza Italii, jeżeli ten nie pójdzie po rozum do głowy.

Jeśli na początku rejestracji drużyn na przyszły sezon Juventus nadal będzie częścią SuperLigi, to zostanie wykluczony z Serie A. Byłby to wstyd dla wszystkich fanów, ale są zasady i są one takie same dla wszystkich.

Zadeklarował Garvina.

UEFA natomiast chce ukarać pozostałą trójkę buntowników w najsurowszy możliwy sposób, czyli usunięciem z Ligi Mistrzów na dwa sezony. Za takim rozwiązaniem optuje Aleksander Ceferin, prezes europejskiej federacji piłkarskiej. Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wydały wspólne oświadczenie, w którym odniosły się do tych gróźb. Według klubów takie działanie byłoby bezprawne oraz niemożliwe do zaakceptowania. Florentino Perez wciąż nawołuje do dialogu.

Juventus kończy właśnie najgorszy sezon ligowy od lat. Piłkarze „Starej Damy” zajmują zaledwie piąte miejsce w tabeli na pięć kolejek przed końcem rozgrywek i muszą liczyć na potknięcia swoich rywali, samemu grając perfekcyjnie, by zakwalifikować się do przyszłej kampanii Champions League. W ostatnim meczu przeciwko Milanowi podopieczni Andrei Pirlo ulegli na Allianz Stadium aż 0:3.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.