Superliga

Oficjalnie: znamy kary dla klubów Super Ligi. Trzy zespoły zostaną potraktowane bardziej surowo

Fot. Screen // YouTube // UEFA

UEFA od początku zamieszania związanego z powstaniem Super Ligi zapowiadała kary dla klubów założycieli. Federacja oficjalnie poinformowała w piątek o swojej decyzji. Znamy już konsekwencje dla większości ekip, które chciały się wyłamać.

W oficjalnym oświadczeniu UEFA możemy przeczytać przede wszystkim o konsekwencjach takich jak:

– 9 z 12 klubów stojących za stworzeniem Superligi utraci 5% ewentualnych przychodów z gry w rozgrywkach UEFA w jednym sezonie,

– te kluby będą musiały również przekazać po 15 milionów euro na rzecz lokalnych społeczności, w tym futbol amatorski,

– dodatkowo, jeśli jeszcze raz będą próbowały się „wyłamać”, zostaną ukarane grzywną wynoszącą 100 milionów euro.

Całość oświadczenia UEFA:

Poza komunikatem, głos zabrał także prezydent UEFA, Aleksander Čeferin. Słoweniec zapowiada bardziej surowe kary dla Realu Madryt, FC Barcelony oraz Juventusu. Według niego, te zespoły nadal chcą wyłamać się ze struktur tradycyjnego futbolu i powinny otrzymać większe sankcje.

"Ogłoszone kary są znaczące, ale żadna z kar finansowych nie zostanie zatrzymana przez UEFA. Wszystkie zostaną ponownie zainwestowane w młodzieżową i amatorską piłkę nożną w lokalnych społecznościach w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii."
"Te kluby (założyciele Super Ligi poza wyżej wymienionymi zespołami) szybko rozpoznały swoje błędy i podjęły działania, aby pokazać swoją skruchę. Tego samego nie można powiedzieć o klubach, które pozostają zaangażowane w tak zwaną „Super League”. UEFA zajmie się nimi później." - Stwierdził szef ogranizacji.


Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.