Anglia Liga Mistrzów Transfery

Eden Hazard cieszył się po porażce Realu. Klub podjął decyzję co do zawodnika

Zdjęcie

Real Madryt podjął decyzję w sprawie Edena Hazarda. Belg po porażce swojego zespołu podszedł do zawodników Chelsea i wraz z nimi cieszył się z dotarcia przez „The Blues” do finału.

Eden Hazard wywołał oburzenie wśród kibiców Realu Madryt. Kamery na Stamford Bridge bardzo dobrze uchwyciły moment, kiedy Belg podszedł do piłkarzy Chelsea i wraz z nimi śmiał się po wygranym przez zawodników Thomasa Tuchela meczu.

Można było przypuszczać, że takie zachowanie Hazarda nie przejdzie bez echa. W końcu piłkarz jest cieniem samego siebie z czasów, kiedy sam przywdziewał koszulkę londyńskiego klubu, a liczne kontuzje nie pomagają w dojściu do formy. Jeżeli do tego dołożymy jeszcze nie mają pensję Belga i samo to ile Real zapłacił za niego londyńczykom, to wychodzi nam jedna wielka porażka transferowa.

Nie dziwi więc, że środowe zachowanie Hazarda jedynie dolało benzyny do ognia i tylko jeszcze bardziej rozzłościło działaczy „Królewskich”. Josef Pedrerol poinformował w programie „El Chiringuito”, że klub podjął decyzję w sprawie przyszłości Belga. Zostanie on wystawiony na listę transferową, a władze drużyny nie będą robić mu przeszkód, jeżeli na stole pojawi się dobra oferta. Niestety nie sprecyzowano, co oznacza sformułowanie dobra oferta i ile potencjalny chętny by musiał wyłożyć, jeżeli widziałby 30-latka w swoim składzie.

Hazard trafił do Realu Madryt latem 2019 roku za ok. 100 milionów euro. Przez wspomniane liczne kontuzje w tym czasie zagrał w zaledwie 40 spotkaniach, w których strzelił 4 bramki i zaliczył 7 asyst. Transfermarkt wycenia go na ok. 40 milionów euro.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.