Liga Mistrzów

Gerard Pique i Antoine Griezmann pokłócili się podczas meczu Barca – PSG. Padły mocne słowa

W miniony wtorek FC Barcelona uległa na własnym stadionie Paris Saint Germain aż 1:4. Mecz wywołał wiele emocji, także wśród piłkarzy. Mikrofony znajdujące się na płycie boiska uchwyciły kłótnię pomiędzy Griezmannem, a Pique, podczas której zawodnicy w ostrych słowach wygarnęli co sądzą o swojej grze.

Mecz pomiędzy Barceloną, a PSG był zapowiadany jako hit 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwa utytułowane kluby miały stanąć naprzeciw siebie, a dodatkowym smaczkiem miał być Neymar, czyli piłkarz grający obecnie w klubie z stolicy Francji, a wcześniej wieloletni piłkarz „Dumy Katalonii”. Ostatecznie jednak uraz wykluczył Brazylijczyka z tego pojedynku. Pierwszy mecz na Camp Nou zakończył się pewnym zwycięstwem paryżan aż 4:1, a gwiazdą wieczoru był Kylian Mbappe, który zaliczył hattricka.

W związku z pandemią od wielu miesięcy mecze piłkarskie (i nie tylko) odbywają się bez udziału publiczności, kibiców. To sprawia, że bardzo łatwo można usłyszeć krzyki, które dochodzą z murawy, a nawet wymiany zdań pomiędzy trenerem, a piłkarzami, czy samymi piłkarzami.

W 38. minucie, kiedy na tablicy widniał jeszcze wynik 1:1, doszło do kłótni pomiędzy Gerardem Pique, a Antoine Griezmannem. Hiszpan, który dopiero co wrócił po kontuzji, miał pretensje do swojego kolegi z zespołu, że piłkarze ofensywni za łatwo tracą piłkę, przez co PSG mogło częściej zapędzać się pod bramkę gospodarzy wtorkowego spotkania.

Pique: K***a, trzymajcie długo piłkę, do cholery. Dalej! Trzymajcie piłkę!
Griezmann: Uspokój się, przestań krzyczeć, k***a!
Pique: K***a, Grizi, nie! Pier**l się, cierpimy, cisnęli nas przez pięć minut.
Griezmann: Nie krzycz na mnie! Też cierpię.
Pique: Do cholery, biegamy jak szaleni!
Griezmann: Też biegam jak szalony!

Kłótnię przerwał Marc Andre Ter Stegen, który zaapelował do swoich kolegów, by skupili się na kryciu zawodników PSG.