Polacy za granicą

Stworzono ranking kandydatów do Złotej Piłki. Znamy miejsce Lewandowskiego. Sensacyjna pozycja CR7

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Dziennikarze portalu goal.com przygotowali ranking piłkarzy, którzy mają największe szanse na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Wysoko w zestawieniu znalazł się Robert Lewandowski. Sensacyjną lokatę zajął natomiast Cristiano Ronaldo.

Król strzelców Bundesligi, Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec, piłkarz roku UEFA, najlepszy piłkarz Europy. Zdobywca LM i mistrz Niemiec – osiągnięcia Roberta Lewandowskiego z ubiegłego roku wymieniać można prawie w nieskończoność. Na liście brakuje jednak najcenniejszego wyróżnienia indywidualnego – Złotej Piłki. Brakuje nie dlatego, że ktoś od Lewandowskiego był lepszy. Brakuje, bo „France Football” odwołało swój plebiscyt ze względu na pandemiczne warunki, w jakich rozgrywany był sezon.

Możliwe, że przez odwołanie plebiscytu Lewandowski stracił jedyną szansę na zdobycie Złotej Piłki w karierze. W tym roku pozycja Polaka tak mocna już nie będzie – Bayern odpadł z Ligi Mistrzów w ćwierćfinale, ale Polska raczej nie osiągnie takiego wyniku na Euro, na jaki może liczyć m.in. Francja i Kylian Mbappe stawiany w roli jednego z faworytów do zdobycia ZP.

Stworzono ranking kandydatów do Złotej Piłki. Znamy miejsce Lewandowskiego. Sensacyjna pozycja CR7

Dziennikarze portalu goal.com przygotowali ranking zawodników, którzy mają największe szanse na zdobycie Złotej PIłki za 2021 rok. Zgodnie z oczekiwaniami, na 1. miejscu umieścili wspomnianego Mbappe. Drugą pozycję zajął Leo Messi, a trzeci był Lewandowski.

Zaskakiwać może miejsce, na którym umieszczono Cristiano Ronaldo. Według brytyjskiego serwisu Portugalczyk zasłużył dopiero na 10. lokatę.

  1. Kylian Mbappe (PSG)
  2. Leo Messi (FC Barcelona)
  3. Robert Lewandowski (Bayern)
  4. Kevin De Bruyne (Manchester City)
  5. Romelu Lukaku (Inter)
  6. Ilkay Guendogan (Manchester City)
  7. Karim Benzema (Real Madryt)
  8. Neymar (PSG)
  9. Erling Haaland (Borussia Dortmund)
  10. Cristiano Ronaldo (Juventus)

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.