Polacy za granicą

Milik odzyskał formę we Francji. Doceniają go nawet rywale

Fot. Screen // YouTube / Ligue 1 Uber Eats

Arkadiusz Milik zaliczył kolejne trafienie w Ligue 1. Marsylia pokonała Reims 3:1 i nadal liczy się w walce o Ligę Konferencji. Polak po meczu został doceniony przez obrońcę rywali, który mówił o nim w samych superlatwyach.

Arkadiusz Milik strzelił w piątek swojego szóstego gola w barwach Marsylii, a więcej bramek dla ekipy ze Stade Velodrome w tym sezonie strzelili tylko Florian Thauvin i Dimitri Payet. Warto nadmienić, że Polak trafił do Francji w styczniu.

Milik na stałe zadomowił się w składzie OM, a ostatnimi występami przekonał do siebie nowego trenera, Jorge Sampaolego. „Les Olympiens” co prawda nie mają już szans na grę w Lidze Mistrzów ani Lidze Europy, jednak wciąż pozostają w walce o nowe rozgrywki w strukturach UEFA, czyli Ligę Konferencji Europy. Marsylia aktualnie zajmuje miejsce premiowane grą w tym turnieju, jednak Lens może już w tej kolejce odrobić do niej stratę.

Milik w wyjazdowym meczu z Reims zaprezentował się bardzo dobrze, a podsumowaniem jego występu była bramka na 2:1 w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po końcowym gwizdku o 27-latku wypowiedział się obrońca gospodarzy, Yunis Abdelhamid.

Myślę, że to topowy zawodnik. Chyba cały świat zdaje sobie z tego sprawę. Mimo tego, że czasem zdaje się być niewidoczny w trakcie spotkań. Gdy już dostanie piłkę, jest bardzo skuteczny. To prawda, że mieliśmy z nim problemy. To bardzo inteligentny piłkarz, który wnosi wiele dobrego do Marsylii.

Stwierdził Marokańczyk.
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.