Polacy za granicą

Kłopoty Wojciecha Szczęsnego. Donnarumma coraz bliżej Juventusu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jak podaje „Correire dello Sport”, Wojciech Szczęsny już wkrótce może zyskać poważnego rywala w walce o miejsce w składzie Juventusu. Co więcej, niewykluczone, że Gianluigi Donnarumma, bo o nim mowa, wygryzie Polaka z bramki „Starej Damy” bez walki.

Nowy Buffon

Rozmowy Gianluigiego Donnarummy z Milanem w sprawie przedłużenia wygasającego pod koniec czerwca kontraktu wydają się komplikować. Młody Włoch ma wysokie oczekiwania co do nowej umowy, a Milan nie jest w stanie zaoferować mu pensji większej niż 8 milionów euro rocznie. W opozycji do oferty „Rossonerich” wychodzi Juventus. Od dawna mówi się, że Donnarumma miałby zostać następcą legendarnego imiennika w szeregach ekipy z Turynu. „Correire dello Sport” donosi, że „Stara Dama” proponuje 22-latkowi ponad 10 milionów euro za sezon gry.

Szanse na przenosiny młodego bramkarza na Allianz Stadium oceniane są na wysokie także ze względu na dobre relacje włodarzy Juventusu z agentem Donnarummy, Mino Raiolą. Według informacji wymienionego wyżej portalu „Stara Dama” jest już w kontakcie z menadżerem golkipera reprezentacji Włoch.

Problemy Szczęsnego

Oczywiście są to nienajlepsze wiadomości dla Wojciecha Szczęsnego, który tego sezonu, podobnie jak każdy w Juventusie, nie może zaliczyć do najlepszych w karierze. Ustępujący mistrzowie Serie A, bo tak trzeba napisać o podopiecznych Andrei Pirlo, zajmują aktualnie zaledwie 4. miejsce w tabeli ligowej i mają aż 11 punktów straty do liderującego Interu Mediolan. Zważając na to, że do końca sezonu pozostało sześć kolejek, liga włoska niemal na pewno będzie miała nowego czempiona.

Wojciech Szczęsny broni poniżej oczekiwań i popełnia proste błędy, a media na Półwyspie Apenińskim często widzą w nim jednego z winowajców słabych wyników „Starej Damy”. W przypadku, gdyby Donnarumma faktycznie trafił do Juventusu, Polaka czekałaby ciężka walka o pierwszy skład i prawdopodobny transfer do innej drużyny. Jakiś czas temu o 31-latka miał pytać Tottenham, jednak zważając na fakt, iż Szczęsny jest zadeklarowanym kibicem Arsenalu, szanse na takie przenosiny znacznie maleją.

Poznaliśmy następcę Donnarummy w Milanie?

Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, AC Milan dogadał się w sprawie transferu z Mike’em Maignanem z LOSC Lille. Francuz ma kosztował zaledwie 20 milionów euro ze względu na to, że jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku. 25-latek rozgrywa świetny sezon, a jego bilans z aktualnych rozgrywek to 43 mecze i 20 czystych kont.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.