Ekstraklasa Polacy za granicą

Kamil Piątkowski zdradził plany na najbliższe miesiące. Wielki profesjonalizm piłkarza Rakowa

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Kamil Piątkowski po zakończeniu sezonu odejdzie z Rakowa Częstochowa. Zanim jednak obrońca przeniesie się do Red Bulla Salzburg, czeka go kilka pracowitych miesięcy. W programie Liga+Extra zawodnik zdradził, jak spędzi ten czas.

To jeden z najgłośniejszych transferów Ekstraklasy w zimowym oknie transferowym. 20-letni Kamil Piątkowski podpisał kontrakt z austriacką kuźnią talentów, Red Bullem Salzburg. RB zapłacił za Polaka 5 mln euro i od razu wypożyczył go z powrotem do Rakowa, w którym młodzieżowy reprezentant kraju będzie występował do lipca.

Wielki profesjonalizm Piątkowskiego. Zdradził swój plan na najbliższe miesiące

Piątkowski najbliższe miesiące spędzi więc w Rakowie, z którym będzie walczył o najwyższe możliwe miejsce w lidze. Poza tym czeka go jednak wiele innych obowiązków – pierwszy zagraniczny wyjazd w karierze wymaga bowiem poświęceń. W programie Liga+Extra Piątkowski zdradził, jak zamierza wykorzystać najbliższy czas.

– Na pewno będę się uczył języka niemieckiego, będę szlifował angielski i dołożę dodatkową pracę, jak akupunkturę czy lekcje snu, a więc rzeczy, które sprawią, że będę lepszym zawodnikiem.

Piątkowski przyznał też otwarcie, z jakimi ambicjami pojedzie do zespołu z Salzburga, z którego w ostatnich latach do mocniejszych europejskich klubów wyjeżdżali m.in. Erling Haaland czy Sadio Mane. – Nie wyobrażam sobie, żeby przyjechać do Salzburga i iść na wypożyczenie. Idę tam po to, by szybko wywalczyć pierwszy skład, grać regularnie i być pewnym punktem drużyny.

Piątkowski w tym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich jednego gola.

Poznaj autora – Bartosz Rzemiński
W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.