Transfery

Zaskakująca wymiana na linii Real-Juventus. Pod lupą niedoszłe gwiazdy

grafika: własna/Krótka Piłka

Włoski „Tuttosport” poinformował o hitowym transferze, jaki miałby odbyć się między Madrytem i Turynem. Juventus jest zainteresowany pozyskaniem Marco Asensio, w zamian za którego Real miałby pozyskać Paulo Dybalę lub Rodrigo Bentancura.

Według portalu, władze Juventusu szukają najlepszego rozwiązania, by pozbyć się argentyńskiego napastnika, którego wartość rynkowa systematycznie spada. Paulo Dybala w marcu 2018 roku był wyceniany przez Transfermarkt na 110 milionów euro, natomiast aktualnie ta sama strona uważa, że za 27-latka inny klub powinien zapłacić około 60 milionów euro.

Kontrakt Dybali z Juventusem wygasa w czerwcu 2022 roku i prawdopodobnie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie pozbycie się go już w następnym okienku transferowym. Argentyńczyk zdecydowanie nie pokrył spełnianych w nim nadziei, ponieważ zamiast gwiazdy światowego formatu „Stara Dama” ma kontuzjowanego napastnika, który strzela niewiele bramek.

Wybór obiektu wymiany również może zaskakiwać, bo Juventus za Dybalę chciałby otrzymać Marco Asensio, czyli zawodnika o podobnym profilu. Hiszpan kilka lat temu objawiał gigantyczny potencjał i mówiło się o nim jako o jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki w przyszłości. Niestety rzeczywistość bardzo szybko go zweryfikowała, a w rozwoju nie pomogła także okropna kontuzja, jaką było zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie w lipcu 2019 roku. Przez ten uraz Asensio opuścił większą część poprzedniego sezonu.

Aktualnie 25-letni skrzydłowy jest ważnym ogniwem w składzie Realu Madryt, jednak brakuje mu regularności. Hiszpan gra kilka dobrych spotkań z rzędu, a następnie znika na miesiąc. Portal Transfermarkt obecnie wycenia Asensio na 35 milionów euro, co jest niemal trzykrotnym spadkiem do stanu z 2019 roku, kiedy to sondowano wartość wychowanka Majorki na 90 milionów euro.

Juventus ma także alternatywę dla Florentino Pereza. Jeżeli prezes Realu Madryt chciałby wzmocnić linię pomocy lub zwyczajnie nie pasuje mu oferta związana z Dybalą, to włodarze mistrza Włoch mogą zaoferować także Rodrigo Bentancura.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.