Liga Mistrzów

Guardiola krytykuje reformę Ligi Mistrzów! Celna riposta

Fot. Screen // YouTube // Man City

W cieniu pomysłu stworzenia Superligi UEFA przedstawiła reformę Ligi Mistrzów, która zacznie obowiązywać od sezonu 2024/2025. Nowy format najbardziej prestiżowych rozgrywek na starym kontynencie również nie przyjął się najlepiej, a jednym z jego krytyków jest Pep Guardiola.

Przede wszystkim za cztery sezony na starcie Ligi Mistrzów zamelduje się 36 zespołów, a nie tak jak teraz 32. Zmieniona tez zostanie faza grupowa. UEFA wprowadzi tak zwany system szwajcarski. Wszystkie drużyny zostaną umieszczone w jednej dużej tabeli. Spowoduje to, że każdy klub będzie miał do rozegrania conajmniej 10 spotkań.

Swoją dezaprobatę zdecydował się wyrazić Ilkay Gundogan.

– Przy okazji całego zamieszania z Superligą… Możemy porozmawiać o nowym formacie Ligi Mistrzów? Więcej i więcej meczów, dlaczego nikt nie myśli o nas piłkarzach? Nowy format LM to tak naprawdę mniejsze zło względem Superligi…” – stwierdził Gundogan.

Pep Guardiola również zabrał głos i w jednym z wywiadów wbił szpileczkę szefom UEFA

– Reforma Ligi Mistrzów? UEFA musi jeszcze zreformować rok i rozszerzyć go do 400 dni, abyśmy zdążyli rozegrać te wszystkie mecze – stwierdził Hiszpan

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713