Transfery

Wieczysta chce sprowadzić obrońcę z Ekstraklasy. Na celowniku piłkarz Wisły Kraków

FOT PAWEL JERZMANOWSKI 2020-01-30 PILKA NOZNA – EKSTRAKLASA WISLA KRAKOW- PIAST GLIWICE 3 – 4 SADLOK MACIEJ, FORBES BROWN, GOL, CIESZYNKA

Według doniesień portalu „WP SportoweFakty” KS Wieczysta Kraków przymierza się do przeprowadzenia kolejnego transferu piłkarza z Ekstraklasy. Na celowniku włodarzy klubu znalazł się obrońca Wisły Kraków, któremu wraz z zakończeniem sezonu 2020/21 wygasa kontrakt.

Kilka miesięcy temu szeregi zespołu z okręgówki zasiliło dwóch byłych reprezentantów Polski. Zarówno Sławomir Peszko, jak i Radosław Majewski są niekwestionowanymi liderami drużyny. Jeśli opublikowana przez portal „WP SportoweFakty” informacja okaże się prawdą, do klubu dołączy kolejny piłkarz z ekstraklasową przeszłością.

Piotr Koźmiński poinformował, że Wieczysta w trakcie letniego okienka transferowego będzie chciała pozyskać Łukasza Burligę. Umowa 32-latka z Wisłą Kraków wygasa wraz z zakończeniem sezonu 2020/21. Dzięki temu klub z okręgówki będzie mógł go pozyskać jako tak zwanego wolnego zawodnika.

W aktualnej kampanii Burliga często znajduje uznanie w oczach trenera. Do tej pory uzbierał 19 spotkań w Ekstraklasie, spędzając na boisku ponad 1300 minut. Zdobył jedną bramkę oraz zanotował jedną asystę. Co ciekawe, dokonał tego w jednym meczu, w którym „Biała Gwiazda” po szalonym meczu przegrała jednak z Piastem Gliwice 3:4.

W sumie Burliga rozegrał na boiskach Ekstraklasy 244 spotkania. Z całą pewnością może się okazać dobrym wzmocnieniem dla klubu, który chce stopniowo piąć się w górę po szczeblach rozgrywkowych polskiego futbolu. W tym sezonie podopieczni Przemysława Cecherza wygrali wszystkie spotkania ligowe w grupie drugiej krakowskiej okręgówki. Bilans zespołu wynosi 114:6.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.