Liga Mistrzów

Wiadomo, jak piłkarze City zareagowali na wygraną z PSG. Ciekawe słowa Guardioli

W środowy wieczór Manchester City poczynił gigantyczny krok w kierunku finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali na Parc des Princes 2:1 i są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem w Anglii. Szatnia „Obywateli” odebrała jednak ten sukces ze spokojem.

Pierwszy mecz półfinałowy tegorocznej edycji Ligi Mistrzów pomiędzy PSG i Manchesterem City był zdecydowanie starciem dwóch odmiennych połów. W pierwszej części rywalizacji gospodarze prezentowali się świetnie i do szatni schodzili z bramką zaliczki, natomiast w drugiej odsłonie meczu niemal całkowicie oddali inicjatywę piłkarzom Pepa Guardioli, tracąc w fatalnym stylu dwa gole.

Hiszpański trener zachowuje jednak spokój przed rewanżem, który zostanie rozegrany w przyszły wtorek na Etihad Stadium.

Rewanż będzie inny. Mauricio Pochettino wyciągnie wnioski z pierwszego meczu. My też to zrobimy. Będziemy chcieli zagrać bardziej płynnie i agresywnie.

Uważa 50-latek.

Guardiola był pod wrażeniem zachowania swoich podopiecznych po ostatnim gwizdku arbitra.

Piłkarze w szatni byli bardzo spokojni. Nie było śpiewów. Cieszę się z tego. Wiemy, że w rewanżu może się zdarzyć wszystko.

Strofował Hiszpan.

Szkoleniowiec ekipy z Etihad Stadium nadmienił, że jego piłkarze podeszli do tego meczu z wielkim respektem do przeciwnika i potrzebowali czasu, by zacząć grać po swojemu.

Graliśmy z drużyną, która strzeliła cztery gole w Barcelonie i trzy w Monachium. Z tego powodu zaczęliśmy ostrożnie. W przerwie powiedziałem piłkarzom, że ich rozumiem, że też czuję odpowiedzialność, bo chcemy awansować do finału. Wystarczy zrozumieć, jak sobie z tym poradzić. Potrzebowaliśmy czasu, żeby być sobą.

Po pierwszych meczach półfinałowych w najlepszej sytuacji są angielskie drużyny. Manchester City ma bramkę zaliczki na wyjeździe, natomiast Chelsea zremisowała z Realem na Estadio Alfredo Di Stefano 1:1 i to „Królewscy” będą musieli przejąć inicjatywę w rewanżu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.