Reklama
Niemcy

Hansi Flick opuści Bayern Monachium po porażce z PSG? „Jestem przekonany, że Hansi w kolejnym sezonie nie będzie trenerem Bayernu”

grafika: własna/Krótka Piłka

Wtorkowego wieczoru Bayern nie zdołał odwrócić losów dwumeczu z PSG i tym samym pożegnał się z marzeniami o obronie Ligi Mistrzów. Lothar Matthaeus na antenie „Sky Sports” zapowiedział, że najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu trener Bawarczyków przestanie pełnić swoją funkcję, a to wszystko za sprawą oferty od niemieckiej federacji

Od jakiegoś czasu w mediach przewija się temat konfliktu między Hansim Flickiem a dyrektorem sportowym Bayernu, Hasanem Salihamidziciem. Bośniak odpowiedzialny jest w klubie za planowanie transferów. Perspektywa wzmocnień nie odpowiada jednak szkoleniowcowi „Bawarczyków”, który czuje się pomijany w procesie decyzyjnym.

Gabinetowe niesnaski powodują, że narastają plotki o odejściu Flick do reprezentacji Niemiec, gdzie zastąpiłby Joachima Loewa. Lothar Matthaeus jest przekonany, że po zakończeniu obecnej kampanii, to właśnie 56-latek obejmie kadrę narodową.

– Jestem przekonany, że Hansi w kolejnym sezonie nie będzie trenerem Bayernu. Niemiecka federacja widzi w nim nowego selekcjonera i ma go na czele listy kandydatów, daleko przed kolejnymi nazwiskami. Złożyła mu już ofertę – powiedział Matthaeus na antenie „Sky Sports”

Posada selekcjonera reprezentacji Niemiec jest niezwykle prestiżowa. Wiąże się z długim czasem pracy oraz niespotykaną na rynku trenerskim stabilnością. Nic dziwnego więc, że nie najmłodszy już Flick chciałby się jej podjąć

Reklama
Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713