Niemcy

Hansi Flick opuści Bayern Monachium po porażce z PSG? „Jestem przekonany, że Hansi w kolejnym sezonie nie będzie trenerem Bayernu”

grafika: własna/Krótka Piłka

Wtorkowego wieczoru Bayern nie zdołał odwrócić losów dwumeczu z PSG i tym samym pożegnał się z marzeniami o obronie Ligi Mistrzów. Lothar Matthaeus na antenie „Sky Sports” zapowiedział, że najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu trener Bawarczyków przestanie pełnić swoją funkcję, a to wszystko za sprawą oferty od niemieckiej federacji

Od jakiegoś czasu w mediach przewija się temat konfliktu między Hansim Flickiem a dyrektorem sportowym Bayernu, Hasanem Salihamidziciem. Bośniak odpowiedzialny jest w klubie za planowanie transferów. Perspektywa wzmocnień nie odpowiada jednak szkoleniowcowi „Bawarczyków”, który czuje się pomijany w procesie decyzyjnym.

Gabinetowe niesnaski powodują, że narastają plotki o odejściu Flick do reprezentacji Niemiec, gdzie zastąpiłby Joachima Loewa. Lothar Matthaeus jest przekonany, że po zakończeniu obecnej kampanii, to właśnie 56-latek obejmie kadrę narodową.

– Jestem przekonany, że Hansi w kolejnym sezonie nie będzie trenerem Bayernu. Niemiecka federacja widzi w nim nowego selekcjonera i ma go na czele listy kandydatów, daleko przed kolejnymi nazwiskami. Złożyła mu już ofertę – powiedział Matthaeus na antenie „Sky Sports”

Posada selekcjonera reprezentacji Niemiec jest niezwykle prestiżowa. Wiąże się z długim czasem pracy oraz niespotykaną na rynku trenerskim stabilnością. Nic dziwnego więc, że nie najmłodszy już Flick chciałby się jej podjąć

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713