Niemcy

Piłkarze Bayernu skomentowali odejście Hansiego Flicka. Szczere słowa

grafika: własna/Krótka Piłka

Hansi Flick powiadomił dzisiaj o tym, że po zakończeniu sezonu 2020/21 przestanie pełnić funkcję trenera Bayernu. Jeśli wierzyć doniesieniom prasy, najprawdopodobniej zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Głos w sprawie jego decyzji zabrali piłkarze klubu z Monachium, Manuel Neuer oraz Thomas Mueller.

Bayern po zaciętym spotkaniu pokonał Wolfsburg 3:2. Dwie bramki dla aktualnych mistrzów Niemiec zdobył Jamal Musiala. 18-latek jest ostatnio w bardzo dobre formie, w pełni wykorzystując szansę, którą otrzymał pod nieobecność kliku podstawowych graczy. To, co najważniejsze, wydarzyło się jednak po ostatnim gwizdku arbitra.

„To była emocjonalna historia dla nas wszystkich”

Hansi Flick w rozmowie z dziennikarzami wyjawił, że po zakończeniu aktualnego sezonu odejdzie z Bayernu. Trener, z którym drużyna z Monachium sięgnęła po komplet pucharów w ubiegłej kampanii, podziękował zarówno swoim podopiecznym, jaki i władzom klubu. Zaznaczył, że prowadzenie tego zespołu bardzo wiele dla niego znaczy.

„Powiedziałem dziś drużynie, że chcę rozwiązać swój kontrakt z końcem lata. Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Pojawiło się kilka plotek, więc chciałem to powiedzieć drużynie osobiście. Chcę również podziękować klubowi za to, że dał mi możliwość trenowania tej drużyny” – Hansi Flick w rozmowie dla „Sky Deutschland” (źródło tłumaczenia: Gabriel Stach).

Decyzję niemieckiego trenera skomentowali piłkarze Bayernu, którzy już wcześniej o niej wiedzieli. Głos zabrała klubowa starszyzna, czyli Thomas Mueller oraz Manuel Neuer. Piłkarze wypowiedzieli się w podobnym tonie co Hansi Flick, okazując mu wsparcie.

„Trener ogłosił nam, że prawdopodobnie odejdzie po tym sezonie. Zostawił wiele energii w intensywnym półtorarocznym czasie. Aby być trenerem Bayernu, trzeba mieć grubą skórę. Dużo się od Ciebie wymaga i zawsze musisz stać po stronie swojego zespołu” – Thomas Mueller w rozmowie dla „Sky Deutschland” (źródło tłumaczenia: Gabriel Stach).

„Powody nie są dla nas ważne, to była emocjonalna historia dla nas wszystkich, ponieważ mieliśmy wspólnie tak udany czas. Było to dla niego szczególnie ważne, aby powiedzieć nam to osobiście” – Manuel Neuer w rozmowie dla „Sky Deutschland” (źródło tłumaczenia: Gabriel Stach).

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.