Transfery

Zagraniczny klub chce sprowadzić Grosickiego. Trener widzi go w swoim zespole

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Z całą pewnością transfer Kamila Grosickiego będzie jednym z gorących tematów podczas letniego okienka transferowego. Według najnowszych doniesień medialnych reprezentanta Polski obserwuje klub z Ligue 1.

Sezon 2020/21 jest jednym z najgorszych w karierze Kamila Grosickiego. Skrzydłowy nie otrzymuje praktycznie żadnych szans gry w West Bromwich Albion. Do tej pory wystąpił w zaledwie 3 spotkaniach w Premier League. Co więcej, nic nie wskazuje na to, że jego sytuacja ulegnie poprawie. Polak nie zdecydował się bowiem odejść z klubu w zimowym oknie transferowym, czym niemal na pewno przekreślił swoje szanse na grę.

Sentymentalny powrót

Kontrakt 32-latka wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Nowy pracodawca Polaka będzie mógł go zatem sprowadzić bez wykładania tak zwanej sumy odstępnego. Według najnowszych informacji sprowadzeniem piłkarza jest zainteresowany klub z Ligue 1. Jeśli udałoby się sfinalizować transfer, byłby to sentymentalny powrót do Francji. Grosicki reprezentował barwy Rennes w latach 2014-2017.

Portal „nottinghamforest.news” twierdzi, że klubem, który jest zainteresowany podpisaniem umowy z 83-krotnym reprezentantem Polski jest AS Saint-Etienne. Francuzi mają być zdeterminowani, a to właśnie dlatego, że skrzydłowego będzie można pozyskać za darmo. Co więcej, trener drużyny, Claude Puel bardzo ceni umiejętności popularnego „Grosika”.

Sprowadzeniem Grosickiego wciąż interesuje się również Nottingham Forest. Polak już latem ubiegłego roku był o krok od zasilenia szeregów tej drużyny. Ostatecznie stronom nie udało się jednak dojść do porozumienia. Najprawdopodobniej teraz ponownie nie dojdzie do tej transakcji, ponieważ skrzydłowy podobno nie jest zainteresowany grą na drugim poziomie rozgrywkowym.

AS Saint-Etienne plasuje się aktualnie na 12. miejscu w ligowej tabeli, mając na koncie 39 punktów. Wydaje się, że zakończy sezon 2020/21 w środku tabeli ponieważ zarówno traci sporo oczek do miejsc premiujących awans do rozgrywek europejskich, jak i ma 9 punktów przewagi nad strefą spadkową. Do końca kampanii pozostało 6 kolejek.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.