Anglia Niemcy

Mourinho blisko zwolnienia! Sensacyjny kandydat do przejęcia Tottenhamu

Jose Mourinho / Screen // YouTube / Tottenham

W czwartkowym meczu 1/8 finału Ligi Europy Tottenham sensacyjnie przegrał z Dinamem Zagrzeb (0:3 po dogrywce) i odpadł z rozgrywek. Niespodziewana porażka może sprawić, że Jose Mourinho zostanie zwolniony. Władze Tottenhamu już mają kandydata do jego zastąpienia.

– Nie potrzebuję krytyków, bo sam czuję się zawiedziony tym, co dzieje się z moją drużyną. Nie chcę mówić nic więcej. W imieniu swoim i całego zespołu mogę tylko przeprosić kibiców Tottenhamu – po sensacyjnej porażce z Dinamem Zagrzeb powiedział Jose Mourinho. Nie wiadomo, czy konferencja prasowa, w jakiej wziął udział, nie była jedną z jego ostatnich w roli trenera „Kogutów”.

Mourinho blisko zwolnienia! Sensacyjny kandydat do przejęcia Tottenhamu

Tottenham zawiódł w Lidze Europy, zawodzi też w Premier League, gdzie zajmuje dopiero 8. miejsce. Nie dziwi więc fakt, że szefowie londyńskiego klubu powoli tracą cierpliwość do Mourinho. Angielskie media poinformowały, że Portugalczyk lada moment może zostać zwolniony. Szczególnie, ze władze Spurs mają sensacyjnego kandydata do jego zastąpienia.

Angielscy dziennikarze poinformowali, że Tottenham w miejsce Mourinho może sprowadzić Juliana Nagelsmanna z RB Lipsk. Długo wydawało się, że młody szkoleniowiec będzie następcą Hansiego Flicka, jeśli ten zdecyduje się przejąć reprezentację Niemiec, ale w związku z tym, że Flick prawdopodobnie nie odejdzie po sezonie z Bayernu, Nagelsmann być może pomyśli o zmianie ligi.

Julian Nagelsmann / Screen // YouTube / RB Leipzig

„Daily Mail” podaje, że jeśi Tottenhamowi nie uda się zatrudnić niemieckiego trenera, drugą opcją będzie Brendan Rodgers, prowadzący obecnie Leicester.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.