Anglia

Klopp namaścił następcę na stanowisku trenera Liverpoolu. „Wykonuje świetną robotę”

Screen: YouTube/ Liverpool FC

Juergen Klopp po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Liverpoolu. Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem „The Reds”, ale niemiecki szkoleniowiec wypowiedział się już na temat jednego z kandydatów do jego zastąpienia.

Kilkanaście dni temu Juergen Klopp zapowiedział, że po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Liverpoolu. Niemiec jest trenerem „The Reds” od października 2015 roku, ale na niecałych dziewięciu latach jego przygoda w angielskim klubie się zakończy.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Kloppa. W mediach najczęściej wymieniany jest jednak jeden kandydat – Xabi Alonso. Hiszpan aktualnie prowadzi Bayer Leverkusen i jest uważany za jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Z takim stwierdzeniem zgadza się sam Klopp.

Wykonuje świetną robotę – przyznał Klopp. – Dinozaury, jak Ancelotti, Mourinho, Guardiola i ja nie będą w tym zawodzie przez kolejne 20 lat. Okej, może Mourinho będzie, ale następna generacja już tu jest, a Xabi się w niej wyróżnia – dodał.

Kontrakt Xabiego Alonso z Bayerem Leverkusen obowiązuje co prawda do końca czerwca 2016 roku, ale specjalny zapis, jaki się w nim znajduje, mógłby umożliwić 42-latkowi przejście do Liverpoolu po zakończeniu obecnych rozgrywek.