Polacy za granicą Włochy

Włosi krytykują Wojciecha Szczęsnego. Wieszczą jego koniec

Fot. Paweł Jerzmanowski

W miniony weekend Wojciech Szczęsny zaliczył słaby występ w derbowym pojedynku z Torino. Włoskie media już wieszczą, że to może być początek końca Polaka w zespole z Turynu.

Ostatnie tygodnie dla Wojciecha Szczęsnego nie są najlepsze. Podczas przerwy reprezentacyjnej zaliczył słaby występ przeciwko Węgrom, gdzie mógł się lepiej zachować przynajmniej przy dwóch z trzech bramek, jakie padły dla rywali Biało-Czerwonych w Budapeszcie.

Niestety dla polskiego golkipera forma, którą pokazał podczas zgrupowania kadry, przełożyła się też na grę w klubie. Szczęsny mógł lepiej zachować się przy drugiej bramce dla Torino.

Włoskie media poświęciły dużo miejsca na krytykę byłego bramkarza Arsenalu, który był jednym z pewnych punktów Juventusu, jednak od kilku tygodni popełnia dużo błędów, które kosztują wiele jego zespół. W tym samym tonie wypowiadał się Lelio Donato z włoskiego oddziału goal.com.

Dziennikarz przyznał, że forma Polaka jest idealnym odzwierciedleniem upadku zespołu Andrei Pirlo

Polski bramkarz przez lata był prawie nie do pokonania i podpisał się pod wieloma zwycięstwami Juventusu. Teraz jednak wydaje się, że nagle stracił połysk. To jego błędy naznaczyły kolejne upadki zespołu Pirlo.

stwierdził Donato

Przez błędy Szczęsnego bardzo osłabła jego pozycja w klubie i zdaniem eksperta Juventus może rozglądać się za potencjalnym następcą blisko 31-letniego golkipera

Czas poczucia pewności dla Szczęsnego – ale także innych graczy – dobiegł końca. Być może Buffon po sezonie ustąpi miejsca bramkarzowi, który zakwestionuje pozycję Polaka. Ciągle pojawiają się pogłoski o rzekomym zainteresowaniu Juventusu Gianluigim Donnarummą, który nie może dogadać się z Milanem ws. nowej umowy

podsumował Włoch

Już w najbliższą środę Juventus rozegra kolejny bardzo prestiżowy pojedynek, tym razem z Napoli.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.