Inne ligi

Gigantyczny zjazd Chrisa Philippsa. Jest na piłkarskim dnie

Chris Philipps jeszcze kilka lat temu reprezentował barwy Legii Warszawa, z którą sięgał po tytuł mistrza Polski i puchar naszego kraju. Po odejściu ze stołecznego klubu jego kariera nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami, przez co Luksemburczyk gra aktualnie w rodzimej lidze.

Chris Philipps trafił do Legii Warszawa w lutym 2018 roku z francuskiego Metz, którego jest zresztą wychowankiem. „Wojskowi” postanowili podpisać z nim kontrakt po obiecującej rundzie jesiennej sezonu 17/18, kiedy to rozegrał 11 spotkań w Ligue 1.

W barwach pierwszej drużyny stołecznego klubu Philipps zagrał 24 razy, strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. Luksemburczyk był częścią drużyny, która w sezonie 2017/18 zdobyła mistrzostwo Polski i krajowy Puchar. Taka liczba występów dobitnie mówi o tym, że 27-latka nie uważano za ostoję składu.

Po epizodzie w Legii Warszawa 55-krotny reprezentant Luksemburga trafił do Lommel SK, czyli klubu z drugiego poziomu rozgrywkowego w Belgii. Tam także nie udało mu się zachwycić trenerów swoją grą, w związku z czym wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach tej drużyny. Duży wpływ na niepowodzenia Philippsa.

Obecnie Chris Philipps jest piłkarzem średniaka ligi luksemburskiej, FC Wiltz 71. Niestety nawet tam nie może liczyć na regularne występy.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.