Kadra

Przypadkowo zdradzono ustawienie reprezentacji. Wszystko przez vloga

Screen // YouTube / Łączy Nas Piłka

Wraz z powrotem piłki reprezentacyjnej będziemy otrzymywać nowe nagrania ze zgrupowania kadry. Odpowiedzialny za nie jest kanał „Łączy nas piłka” na YouTube. Tym razem jednak nagrywający prawdopodobnie omyłkowo ujawnili ustawienie reprezentacji Polski na mecz z Węgrami.

W poniedziałek rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera, Paulo Sousy. Najpierw Robert Lewandowski wziął udział w konferencji prasowej, na której odpowiedział dziennikarzom na wiele pytań, a następnie miałą miejsce zapoznawcza odprawa Portugalskiego trenera z udziałem powołanych kadrowiczów i popołudniowy trening.

Część obrazków z życia piłkarzy na zgrupowaniach możemy zobaczyć w internecie dzięki vlogom udostępnianym na portalu YouTube, a konkretnie na kanale „Łączy nas piłka”. Prowadzący już nieraz uchwycili zabawne czy wzruszające momenty z reprezentantami w roli głównej.

W najnowszym odcinku serii, prawdopodobnie przypadkowo, ujawnione zostało możliwe ustawienie reprezentacji Polski na czwartkowy mecz przeciwko Węgrom. Podczas jednego z klipów widać drużynę rozrysowaną w formacjach 3-4-2-1 3-5-2.

W systemie z trzema obrońcami próbowano już grać za czasów Adama Nawałki, jednak wtedy nie zadziałał on najlepiej. Przypuszczenia podsyca także kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. 32-latek wypowiedział się następująco na temat tej sytuacji:

Jesteśmy bardziej gotowi na grę trzema obrońcami niż wtedy. Teraz wyglądałoby to dużo lepiej niż wtedy.

Paulo Sousa zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski już w najbliższy czwartek. Pierwszy sprawdzian Portugalskiego szkoleniowca odbędzie się w meczu z Węgrami w ramach eliminacji do katarskiego mundialu. Podczas tego zgrupowania Biało-Czerwoni zmierzą się także z Andorą (28.03) oraz Anglią (31.03).

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.