Transfery

Juventus ustalił cenę za Cristiano Ronaldo. Włosi pozwolą Portugalczykowi odejść

grafika: własna/Krótka Piłka

Od kilku tygodni zagraniczni dziennikarze prześcigają się w informowaniu o klubowej przyszłości Cristiano Ronaldo. Media zgodnie sądzą, że Portugalczyk po sezonie 2020/21 będzie mógł opuścić szeregi Juventusu. Według hiszpańskiego dziennika „AS” włodarze mistrza Włoch wycenili już 5-krtonego zdobywcę Złotej Piłki. Co więcej, nie zamierzają mu przeszkadzać, jeśli ten postanowi zakończyć swoją przygodę na Półwyspie Apenińskim.

Kolejne niepowodzenie Juventusu w Lidze Mistrzów sprawiło, że zarówno dziennikarze, jak i kibice zaczęli dyskutować na temat, czy Cristiano Ronaldo jest w stanie sprawić, że klub z Turynu wygra te elitarne rozgrywki. Wielu z nich wątpi, że Portugalczyk okaże się rozwiązaniem na problemy „Starej Damy” na arenie międzynarodowej. Hiszpańskie media twierdzą, że 36-latek w letnim oknie transferowym wróci do jednego ze swoich byłych klubów. W roli faworyta do jego zatrudnienia wskazują Real Madryt.

Wszystkie drogi prowadzą do…

Po niespodziewanej porażce z beniaminkiem Serie A Fabio Paratici, dyrektor sportowy „Bianconerich” porozmawiał z włoskimi dziennikarzami. Stanowczo zaznaczył, iż przyszłość Portugalczyka jest w Turynie i przegrana z Benevento nic nie zmienia w tej kwestii.

„Ta porażka nie zmienia naszych planów na przyszłość. Podtrzymujemy nasze stanowisko: nie wypuścimy najlepszego piłkarza na świecie” – zapewniał Fabio Paratici w rozmowie ze „Sky Sport”.

„AS” opublikował jednak zgoła inny scenariusz dotyczący przyszłej przynależności klubowej Cristiano Ronaldo. Hiszpanie twierdzą, że Juventus rozpatrzy oferty za swojego gwiazdora, które będą opiewały na minimum 25 mln euro. Piłkarz z tygodnia na tydzień ma być coraz bardziej przekonany do powrotu do Realu Madryt. Co więcej, jako potwierdzenie tej tezy „AS” podkreśla, że władze „Królewskich” do tej pory nie zdementowały plotek o możliwym zakontraktowaniu Portugalczyka.

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali również, że „Juventus” nie zamierza blokować odejścia Cristiano Ronaldo, jeśli ten zdecyduje się na taki krok. Aktualni mistrzowie Hiszpanii mają być pozytywnie nastawieni w kontekście sprowadzenie Portugalczyka na Santiago Bernabeu. Warto jednak zaznaczyć, że do tej pory do Turynu nie wpłynęła żadna oficjalna oferta.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.