Polacy za granicą

Lewandowski ujawnił wyniki badania wieku biologicznego. „Chciałem się dowiedzieć”

fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski jest znany z tego, że bardzo dba o swoje zdrowie. Dla napastnika Bayernu Monachium zarówno dieta, jak i odpowiednia forma fizyczna są kluczami do osiągnięcia sportowego sukcesu. Teraz w rozmowie z niemieckimi dziennikarzami przyznał, że w 2019 roku przeszedł badanie wieku biologicznego. Zdradził również jego wyniki.

O tej sytuacji donosiły media już dwa lata temu. Wówczas kapitan reprezentacji Polski nie uchylił im rąbka tajemnicy. Ograniczył się tylko i wyłącznie do stwierdzenia, że „wynik pokazał liczbę dużo niższą niż 31 lat”. Teraz wiemy dokładnie, co najlepszy piłkarz 2020 roku w plebiscycie FIFA miał na myśli.

Robert Lewandowski od lat powtarza, że wielką wagę przykłada do pracy nad własnym ciałem. Szczególnie ważna jest dla niego regeneracja. Tak o zainteresowaniu tym aspektem życia opowiadał dwa lata temu w rozmowie z dziennikarzem niemieckiego magazynu sportowego „Sport Bild”.

„Mój rozwój piłkarski był zawsze przez coś opóźniany, zacząłem też później niż zaczyna wielu chłopaków. Zawsze miałem wrażenie, że jestem jakieś 2-3 lata do tyłu. Stąd dla mnie cyfra 31 nic nie znaczy” –  skomentował wówczas 31-latek.

„Chciałem więc dowiedzieć się, co mogę poprawić”

Teraz na łamach „Bilda” Polak zdradził wyniki badania, które przeszedł w 2019 roku. Przedstawił również powody, które skłoniły go do konsultacji z lekarzem. Jak zwykle okazało się, że chciał on po prostu dowiedzieć się, co może robić lepiej, co może poprawić, aby udoskonalić swoje umiejętności.

„Z jednej strony chciałem mieć pod kontrolą wszystkie parametry mojego organizmu, z drugiej chciałem usłyszeć opinię eksperta. Chciałem więc dowiedzieć się, co mogę poprawić” – przyznał.

„Jeśli porównasz moje dzisiejsze ciało z tym, które miałem 4 lata temu, to zobaczysz wyraźną różnicę. To prawda, że przeszedłem badania pod kątem wieku biologicznego. Lekarz powiedział, że mam ciało 26-latka” – zdradził Lewandowski.

Dziś korzystam z pracy, która zaczęła się, gdy miałem 19, 20 lat, a którą następnie zintensyfikowałem i kontynuowałem od 23. roku życia” – podsumował.

Źródło: Bild / Meczyki
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.