Francja Transfery

Arturo Vidal kolegą Arkadiusza Milika? Marsylia szykuje duży transfer

grafika: własna/Krótka Piłka

Jorge Sampaoli nie zdążył jeszcze poprowadzić Olympique Marsylii w oficjalnym spotkaniu, ale już planuje letnie transfery. Jak informuje portal Le10sport.com, Argentyńczyk chce sprowadzić do swojego zespołu piłkarza Interu Mediolan, Arturo Vidala.

27 meczów, 10 zwycięstw, 9 remisów i aż 8 porażek – to bilans Olympique Marsylia w tym sezonie. Niegdyś jeden z najlepszych francuskich klubów znajduje się obecnie w kryzysie i na razie nie widać, by miał z niego niebawem wyjść. Początkiem drogi ku lepszemu ma być sprowadzenie Arkadiusza Milika, który w 4 meczach rozegranych dotychczas w barwach OM strzelił dwa gole. Tuż po nim do klubu dołączył Jorge Sampaoli, choć jeszcze nieoficjalnie. Faktycznie Argentyńczyk rozpocznie pracę z marsylczykami dopiero 8 marca. Nie przeszkadza mu to jednak w snuciu planów transferowych.

Arturo Vidal kolegą Arkadiusza Milika? Marsylia szykuje duży transfer

Portal Le10sport.com poinformował, że Sampaoli latem będzie chciał sprowadzić Arturo Vidala, z którym zna się doskonale z czasów prowadzenia reprezentacji Chile w latach 2012-2016. Vidal obecnie występuje w Interze Mediolan, ale za kilka miesięcy może opuścić jego szeregi. Do Nerazzurich 33-latek trafił z FC Barcelony, której barwy reprezentował w latach 2018-2020. Wcześniej grał m.in. w Bayernie Monachium.

Vidal w tym sezonie wystąpił w 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Chilijczyk jest ważną postacią w zespole Antonio Conte, ale problem stanowi jego pensja – 6 mln euro rocznie to obecnie wydatek zbyt duży dla właścicieli klubu, którzy starają się ciąć koszty. Ostatnio właśnie z tego powodu rozwiązali klub, którego byli właścicielami w Chinach. Nie pomaga im także fakt, że po 27 latach ze sponsorowania klubu i umieszczania swojego logo na koszulkach wycofuje się firma Pirelli.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.