Niemcy Polacy za granicą

Niespodzianka w Monachium! Lewandowski z 25. golem

Niespodziewanie Arminia Bielefeld zdobyła trzy gole przeciwko Bayernowi Monachium i do siedemdziesiątej minuty nawet prowadziła. Jednego gola dla „Bawarczyków” zdobył Robert Lewandowski, który pięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Goście szybko narzucili swoje warunki i już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Niespełna trzydzieści minut później wynik spotkania podwyższył Pieper i po pierwszej połowie było 2:0.

Tuż po przerwie kontaktową bramkę zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dał nadzieję „Bawarczykom”, zdobywając 25. gola w tym sezonie Bundesligi. Polak nie dał szans bramkarzowi rywala i kapitalnym uderzeniem z woleja posłał piłkę do siatki.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź już minutę później rezultat meczu podwyższył Gebauer i na tym skończyła się radość gości. Bayern Monachium konsekwentnie odrabiał straty. Najpierw na 2:3 gola strzelił Tolisso, a następnie wyrównał Alphonso Davies.