Włochy

Buffon zdradził swoją tajemnicę. W taki sposób sprawdza, czy nadal jest w stanie grać na najwyższym poziomie

grafika: własna/Krótka Piłka

Gianluigi Buffon rozegrał w poniedziałek swój 654. mecz w Serie A. 43-latek zastąpił Wojciecha Szczęsnego w meczu wygranym z Crotone 3:0 i pokazał, że wciąż może bronić na wysokim poziomie. Po zakończeniu spotkania zdradził, w jaki sposób sprawdza, czy jest jeszcze w stanie dobrze grać.

90 rozegranych minut, 45 kontaktów z piłką i dwie udane interwencje – to statystyki Gianluigiego Buffona w poniedziałkowym meczu Juventusu z Cagliari. Rywale z Sardynii co prawda nie zagrażali bramce „Starej Damy” zbyt często, ale Buffon i tak jest chwalony, a sam z siebie zadowolony.

– Z pewnością potrzebowaliśmy zwycięstwa. Sposób, w jaki to osiągnęliśmy był nie do przewidzenia. Przez pierwsze pół godziny poradziliśmy sobie całkiem nieźle. Ważne jest, aby utrzymać ducha walki i uwagę przez 90 minut, bez wykonywania bezwartościowych podań – przyznał po meczu. (Tłumaczenie: juvepoland.com).

Buffon zdradził swoją tajemnicę. W taki sposób sprawdza, czy nadal jest w stanie grać na najwyższym poziomie

Buffon wciąż zaskakuje i udowadnia, że wiek to tylko liczba. 43-latek cały czas spisuje się bardzo dobrze. I doskonale wie, że gdy dostanie od trenera szansę, wykorzysta ją w 100 procentach. Skąd to wie? Regularnie to sprawdza, co zdradził właśnie po poniedziałkowym meczu.

– Co tydzień mierzę długość swoich skoków i – jeśli jest dobrze – kontynuuję to, co robię – powiedział bramkarz Juventusu.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.