Włochy

Posada Garcii wisi na włosku. Trenerem Napoli może zostać były kandydat na selekcjonera Polaków

grafika: własne/Krótka Piłka

Władze Napoli rozważają zwolnienie Rudiego Garcii ze stanowiska trenera pierwszej drużyny. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” faworytem do zastąpienia Francuza jest Fabio Cannavaro.

Rudi Garcia został trenerem Napoli na początku aktualnego sezonu. Francuski szkoleniowiec zastąpił Luciano Spallettiego, który niespodziewanie odszedł z klubu po zdobyciu mistrzostwa Włoch. Ustępujący trener przejął kadrę narodową Italii.

Zatrudnienie byłego menadżera Al Nassr było dużym zaskoczeniem od samego początku. Według wielu ekspertów Garcia nie miał wystarczających kompetencji, aby prowadzić tak duży zespół. Obawy znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Po dwunastu kolejkach Serie A „Azzuri” zajmują zaledwie czwartą pozycję w tabeli, ze stratą punktową do lidera, mogącą potencjalnie wynieść dziesięć punktów (Inter Mediolan musi wygrać swój mecz z Frosinone). Posada Garcii była zagrożona już kilka tygodni temu, a najnowsze wyniki Napoli najprawdopodobniej przelały czarę goryczy.

W niedzielę drużyna z Neapolu przegrała z Empoli, a Aurelio De Laurentiis opuścił trybuny po golu dla gości. Jak przekazał Fabrizio Romano, władze mistrzów Włoch dyskutują na temat zwolnienia Francuza. „La Gazzetta dello Sport” wytypowała natomiast prawdopodobnego następcę Garcii.

Nowym trenerem Napoli może zostać Fabio Cannavaro. Zdobywca Złotej Piłki z 2006 roku w przeszłości łączony był z m.in. objęciem reprezentacji Polski. Co więcej, były defensor zasiadał na trybunach Stadio Diego Armando Maradona podczas starcia z Empoli.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.