Włochy

Media: Milik może zostać bohaterem transferowego hitu. Legendarny klub zainteresowany Polakiem

Fot. Screen/ YouTube/ Juventus

Arkadiusz Milik po zakończeniu obecnego sezonu może zmienić klub. Zdaniem dziennikarzy portalu calciomercato.it, polski napastnik może zostać bohaterem hitowego transferu wewnątrz Serie A.

Jedna asysta i sześć goli w 28 meczach – to statystyki Arkadiusza Milika w tym sezonie. W barwach Juventusu polski napastnik spisuje się przeciętnie, co skutkuje częstym rozpoczynaniem meczów na ławce rezerwowych, a także brakiem powołań do reprezentacji Polski.

Sytuacja Milika niebawem może jednak ulec zmianie. Jego sprowadzeniem po zakończeniu obecnego sezonu zainteresowany jest bowiem AC Milan. Klub z Mediolanu szuka napastnika, który będzie mógł zastąpić Lukę Jovicia, traktowanego jako niewypał transferowy. Dodatkowo mówi się, że latem szeregi „Rossonerich” opuści Olivier Giroud, który może trafić do Los Angeles FC.

Przenosiny Milika do Milanu byłyby z pewnością hitem transferowym z punktu widzenia polskich i włoskich kibiców. Dla 30-latka byłby to trzeci wielki klub we Włoszech – po Napoli i właśnie Juventusie.