Polacy za granicą

Sensacyjne informacje włoskich mediów ws. przyszłości Szczęsnego. Juventus miał już wytypować następcę

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wojciech Szczęsny po wypełnieniu obecnego kontraktu może odejść z Juventusu. Włoskie media podają, że umowa Polaka może nie zostać przedłużona – ich zdaniem władze „Starej Damy” wytypowały już następcę swojego obecnego bramkarza.

W lipcu tego roku minie sześć lat od momentu przenosin Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu do Juventusu. Reprezentant Polski w klubie z Turynu jest niepodważalnym numerem jeden, ale nie wiadomo, jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce. Można zakładać, że Polak miejsca w składzie nie odda do końca aktualnego kontraktu (czerwiec 2025). Co jednak potem?

W tym kontekście pojawiające się w mediach informacje są sprzeczne. Najświeższe wiadomości, podane przez portal Calciomercato zakładają, że umowa Szczęsnego może nie zostać przedłużona. Juventus – zdaniem włoskich dziennikarzy – miał już także wytypować następcę reprezentanta Polski. Jest nim Marco Carnesecchi.

23-letni Carnesecchi jest bramkarzem Atalanty Bergamo. W tym sezonie rozegrał w jej barwach 17 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zachowując czyste konto w siedmiu z nich. Portal Transfermarkt szacuje jego wartość na 13 mln euro.