Transfery

Jakub Świerczok na celowniku znanego klubu. Polak może zagrać w pucharach

Jakub Świerczok
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Niebawem Jakub Świerczok może zmienić barwy klubowe. Według tureckich mediów, pozyskaniem reprezentanta Polski interesuje się Trabzonspor. W niedawno zakończonej kampanii drużyna uplasowała się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Miejsce gwarantuje udział w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Polski napastnik miałby pomóc zespołowi wywalczyć awans do fazy grupowej europejskich pucharów.

Z całą pewnością sezon 2020/21 był jednym z najlepszych w dotychczasowej karierze Jakuba Świerczoka. Piłkarz stał się kluczowym elementem w układance Waldemara Fornalika. W 28 występach zdołał aż 17 razy wpisać się na listę strzelców. Dobre występy na poziomie Ekstraklasy zaowocowały powołaniem do reprezentacji polski na tegoroczne mistrzostwa Europy. Co więcej, wiele wskazuje, że 28-letni napastnik może rozpocząć turniej w pierwszym składzie „Biało-Czerwonych”, ponieważ kontuzje wykluczyły z gry kilku snajperów. Chodzi o zarówno Krzysztofa Piątka, który urazu nabawił się kilka tygodni temu, jak i Arkadiusza Milika. Decyzja w sprawie udziału na turnieju tego drugiego zapadła wczoraj po odbyciu jednostki treningowej.

Dobra dyspozycja Jakuba Świerczoka nie umknęła uwadze zagranicznych klubów. Według informacji opublikowanych przez turecką telewizję „61 Saat”, cytowanej przez portal „Sport Onet”, kupieniem Polaka jest zainteresowany Trabzonspor. W ostatnim czasie szeregi zespołu zasiliło kilku znanych piłkarzy. Wśród nich są między innymi Gervinho oraz Bruno Peres. Klub planuje również ściągnąć środkowego napastnika, który wzmocni siłę rażenia drużyny. W związku z tym działacze przyglądają się sytuacji Jakuba Świerczoka, przed którym olbrzymia szansa pokazania pełni umiejętności w trakcie tegorocznych mistrzostw Europy.

Turcy w sprawie transferu będą musieli negocjować z Łudogorcem Razgrad. Klub z Bułgarii jest właścicielem karty zawodniczej Świerczoka. Polski piłkarz ubiegły sezon spędził bowiem tylko i wyłącznie na wypożyczeniu w Piaście Gliwice. Portal „Transfermarkt” wycenia aktualnie napastnika na 3 mln euro. Jego wartość może wzrosnąć, jeśli rozegra dobry turniej.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.