Transfery

Wyścig po Upamecano trwa w najlepsze. Liczą się trzy zespoły

screen/ youtube: TalentsHunters

Dayot Upamecano jest jednym z najbardziej utalentowanych obrońców świata. Defensor RB Lipsk latem najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe. Chętnych do zakontraktowania Francuza nie brakuje, jednak zdaniem Christiana Falka, tylko trzy zespoły nadal liczą się w wyścigu o podpis zawodnika.

Pierwszym z nich jest oczywiście Bayern Monachium. „Bawarczycy” mają interesujący projekt sportowy, a i pozostanie w Bundeslidze może okazać się dla samego zawodnika bardzo istotne.

Kolejne zespołu to dwie potęgi Premier League- Chelsea i Liverpool. „The Blues” i „The Reds” potrzebują wzmocnień w formacji defensywnej i o ewentualne miejsce w składzie obu drużyn Upamecano nie musiałby się martwić.

Zdaniem Falka Jurgen Klopp woli postawić na Upamecano niż wykupować Ozana Kabaka z Schalke za 30 mln euro. Thomas Tuchel przygląda się 22-latkowi od dłuższego czasu i bardzo ceni sobie jego umiejętności.

Manchester United odpadł z wyścigu po Upamecano, jednak „Czerwone Diabły” interesują się innym stoperem RB Lipsk- Ibrahimą Konate.

42,5 mln euro odstępnego gwarantuje zawodnikowi łatwe odejście z klubu, bowiem taka kwota będzie łatwa do pokrycia przez największe piłkarskie potęgi.