Hiszpania Transfery Włochy

Gianluigi Buffon zagra w LaLiga? FC Barcelona zainteresowana włoskim bramkarzem

Fot. Screen // YouTube / Juventus

Po zakończeniu obecnego sezonu Gianluigi Buffon odejdzie z Juventusu. Doświadczony bramkarz ogłosił już oficjalnie swoją decyzję. Przyznał jednak, że nie wyklucza kontynuowania gry w innym zespole. Tym innym zespołem, zdaniem portalu footmercato.net może być FC Barcelona.

– Zdecydowałem, że opuszczę Juventus z końcem sezonu. Nie przedłużę kontraktu. Ta piękna i bardzo długa historia zakończy się definitywnie. Otrzymałem od klubu wszystko, ja też oddałem Juve całego siebie. Doszliśmy do końca tego cyklu – przyznał ostatnio Gianluigi Buffon. – Co dalej? Albo przestanę grać, albo znajdę sytuację, która zmotywuje mnie do dalszego grania i przeżywania nowych doświadczeń – dodał. Jak się okazuje, „sytuację, która zmotywuje Buffona do dalszego grania” może stworzyć FC Barcelona.

Sensacyjny chętny na zatrudnienie Buffona. 43-latek może trafić do giganta

Portal footmercato.net poinformował, że zatrudnieniem doświadczonego bramkarza interesuje się FC Barcelona. Nie zdradzono co prawda wielu szczegółów, ale jasne jest, że w katalońskim zespole Włoch nie byłby podstawowym golkiperem. Prawdopodobnie pełniłby rolę zmiennika Marca-Andre ter Stegena (obecnie pełni ją Neto, który w tym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach), jednocześnie mając na oku rozwój młodych golkiperów, np. 22-letniego Inakiego Peni, w teorii będącego bramkarzem numer „3” w zespole Ronalda Koemana (w praktyce Pena zazwyczaj występuje w meczach FC Barcelony B i nie ma miejsca w kadrze meczowej pierwszej drużyny).

Buffon bramkarzem Juventusu był od lipca 2001 roku (z przerwą na jeden sezon gry w PSG). Wówczas „Stara Dama” zapłaciła za niego Parmie niemal 53 mln euro, co nawet teraz jest kwotą imponująca w kontekście transferu golkipera. Przez 20 lat Gigi rozegrał dla tuyńczyków 683 spotkania, w których 322 razy zachował czyste konto.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.