Polacy za granicą

Lewandowski zdradził, przeciw komu grało mu się najciężej. Nie miał wątpliwości

Kapitan reprezentacji Polski przy okazji wizyty w Katarze ze względu na wstęp na Klubowych Mistrzostwach Świata odpowiedział na parę pytań. Zdradził przede wszystkim, kogo uważa za swojego najtrudniejszego rywala w dotychczasowej karierze.

Bayern Monachium wybrał się w tym tygodniu na egzotyczną podróż do Kataru. Mistrzowie Niemiec rozgrywają tu swoje mecze Klubowych Mistrzostw Świata, które są nagrodą za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Die Roten rozpoczęli swoje zmaganie od półfinału, w którym bez większych problemów pokonali egipskie Al Ahly Kair 2:0. Autorem obu trafień dla ekipy Allianz Arena był nie kto inny jak Robert Lewandowski. Polak został także uznany MVP całego meczu.

https://twitter.com/iF2is/status/1358870478719442947

Finałowe starcie turnieju odbędzie się już w czwartek. Rywalem europejskiej drużyny okazał się meksykański zespół Tigres, który w półfinale wyeliminował Palmeiras po zwycięstwie 1:0. Jeżeli Bayerm wygra to spotkanie, stanie się drugim klubem w historii mogącym poszczycić się zdobyciem sekstetu, czyli sięgnięciem w jednym sezonie po ligę, puchar krajowy, superpuchar kraju, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Dotychczas ta sztuka udała się jedynie Barcelonie Pepa Guardioli w 2009 roku.

Przy okazji pobytu w Katarze Robert Lewandowski odpowiedział na kilka pytań tutejszym dziennikarzom. Zapytano go przede wszystkim o najtrudniejszego rywala, z jakim przyszło się mu zmierzyć. Napastnik nie miał wątpliwości.

Z całą pewnością Sergio Ramos. Z drugiej strony lubię grać przeciwko niemu, to silny obrońca, a ja sam lubię różne wyzwania w mojej karierze.

Odpowiedział Lewandowski.

Polak mierzył się z Ramosem ośmiokrotnie i udało mu się sześć razy trafić do pilnowanej przez Hiszpana bramki. Najsłynniejszym występem 32-latka przeciwko Realowi Madryt jest oczywiście mecz z sezonu 12/13 kiedy Lewandowski strzelił Królewskim aż 4 gole.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.