Polacy za granicą

Włoskie media doceniły występ Recy w meczu z Interem. „Jego przyspieszenia sprawiały, że Dumfries drżał”

W meczu 33. kolejki tego sezonu Serie A Spezia podejmowała na własnym boisku Inter Mediolan. Gospodarze przegrali co prawda 1:3, jednak Arkadiuszowi Recy udało się wywrzeć na obserwatorach dobre wrażenie. Media doceniły szybkość Polaka.

W pierwszym składzie Spezii na spotkanie z obrońcami tytułu wystawionych zostało dwóch Biało-Czerwonych. Byli nimi Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior. Były piłkarz Wisły Płock z powodu zmuszony był do opuszczenia placu gry jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Wcześniej wziął udział w kilku dobrych pojedynkach biegowych, co zauważyły media.

Ma dynamit w nogach, dzięki czemu wygrywał pojedynki z Dumfriesem. Był jednak zamieszany w utratę bramki, a później nieszczęśliwie musiał zejść z boiska oceniła „La Gazzetta dello Sport”.

Jego przyspieszenia sprawiały, że Dumfries drżał. Zszedł przedwcześnie z powodu kontuzji napisał „Eurosport”, przyznając Recy ocenę „5.5”

Dobre pojedynki z Dumfriesem, któremu zostawiał mało miejsca. Był jednak zaskoczony włączeniem się do akcji D’Ambrosio przy golu Brozoviciastwierdziło „TuttoMercatoWeb”, wystawiając Polakowi notę „6”.

Podopiecznym Thiago Motty w tym sezonie pozostała już tylko gra o jak najlepsze miejsce w drugiej połowie stawki. Spezia ma zagwarantowane utrzymanie, jednak sytuacja w tabeli nie pozwala myśleć „Aquilottim” o niczym więcej.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.