Polacy za granicą

Dziennikarz ostro o Kamilu Grosickim. „Już latem był niepotrzebny”

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Angielski dziennikarz, Joe Chapman, postanowił udzielić w wywiadu portalowi „WP Sportowe Fakty”. Podzielił się tam swoją opinią na temat Kamila Grosickiego.

Sezon 20/21 nie jest najlepszym czasem dla Kamila Grosickiego. Skrzydłowy reprezentacji Polski wystąpił w zaledwie 3 meczach Premier League (niespełna 150 minut), w tym czasie udało mu się zanotować jedną asystę. Nie pomogła nawet zmiana trenera, gdyż Slavena Bilicia niedawno zastąpił Sam Allardyce. 32-latek nadal obserwuje większość meczów swojej drużyny z trybun.

Chapman zdradził, że Grosicki mógł opuścić Birmingham już pół roku temu.

Nie jest tajemnicą, że już latem Grosicki uchodził za zbędnego zawodnika. Prawie dołączył do Nottingham Forrest, ale koniec końców nie doszło do tego transferu.

Od samego początku losy Grosickiego układały się w niejasny sposób. Po przyjściu wchodził regularnie z ławki, a po awansie do Premier League poszedł w odstawkę na kilka dobrych tygodni.

Ocenił Anglik.

Dziennikarz „Birmingham Live” uważa również, że Grosicki nadal może opuścić West Brom i może się to wydarzyć nawet w zimowym okienku transferowym.

Wszystko wskazuje na to, że Grosicki chce grać i być kluczowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Dlatego osobiście uważam, że nie można wykluczyć, iż do końca lutego opuści West Brom. Dużo zależy od tego, co Legia lub inny klub będą w stanie zaoferować.

Podsumował Chapman.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.