Polacy za granicą Włochy

Borek podsuwa Sousie zawodnika do kadry. „Materiał na piłkarza na poziomie reprezentacji”

Mateusz Borek jest zdania, że Szymon Żurkowski niedługo powinien znaleźć się w reprezentacji Polski. 24-latek przeżywa niezły okres w Empoli. Polak od kilku meczów ma stałe miejsce w zespole ze Stadio Carlo Castellani.

Żurkowski trafił do Włoch w 2019 roku i od tamtej pory zmagał się z licznymi problemami. Nie mógł znaleźć sobie miejsca w drużynie Fiorentiny, co zaowocowało tułaczką po wypożyczeniach. Obecnie na podobnej zasadzie znajduje się w Empoli.

Na Stadio Carlo Castellani w końcu złapał rytm. 24-latek od pięciu spotkań nieprzerwanie znajduje się w podstawowym składzie. Mateusz Borek uważa, że niebawem Żurkowski zapuka do drzwi kadry.

„Jedną sprawę z Włoch trzeba na pewno odnotować. Ja się z tego bardzo cieszę. Szymon Żurkowski ma miejsce w składzie Empoli. Trochę mu to zajęło. Ten chłopak dokonał tego z mozołem, idąc przez tory, przez zboże, po grudach. Gdy jego agent mówił, że Szymon będzie grał w podstawowym składzie Empoli, to spoglądaliśmy z niedowierzaniem’

Przyznał dziennikarz w programie „Moc Futbolu”.

„Teraz Żurkowski od kilku spotkań ma miejsce w podstawowym składzie. Gra na różnych pozycjach, czasami troszkę wyżej, czasami niżej. Fajnie, bo to jest materiał pod względem motorycznym i fizycznym na piłkarza na poziomie reprezentacji Polski. Być może jeszcze chwila i Paulo Sousa nie pojedzie na mecz Fiorentiny, bo wiadomo, co potrafi Drągowski, tylko na spotkanie Empoli, by zobaczyć Żurkowskiego”

Dodał Borek.