Polacy za granicą

Wiadomo już, od czego zależy przyszłość Lewandowskiego. Dziennikarze zdradzili szczegóły

grafika: własna/Krótka Piłka

Od kilku tygodni trwają dyskusje na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Kontrakt Polaka wygasa w czerwcu 2023 roku i wciąż nie wiadomo czy zostanie przedłużony.

Robert Lewandowski rozpoczął kolejny sezon Bundesligi w świetnym stylu. Po 8. kolejkach ma na swoim koncie dziewięć goli i ex aequo z Erlingiem Brautem Haalandem prowadzi w klasyfikacji strzelców. Kapitan reprezentacji Polski zanotował także świetny start w Lidze Mistrzów, gdzie w dwóch spotkaniach uzbierał aż cztery trafienia.

Już od dłuższego czasu w mediach nawiązuje się dyskusja o nowym kontrakcie dla Lewandowskiego. 33-latek bardzo chciałby podpisać przedłużenie umowy jak najszybciej, Bayern Monachium wstrzymuje się jednak z decyzją.

Czemu „Die Roten” mają aż takie wątpliwości wobec swojej największej gwiazdy? Na to pytanie odpowiedzieli dziennikarze „Sport Bilda”.

„Jeśli nie będzie wyraźnego sygnału od Haalanda, że chce się przenieść do Monachium, to bardzo prawdopodobne, że Bayern przedłuży kontrakt Lewandowskiego.”

Napisano w magazynie.

W tym układzie Robert Lewandowski może pożegnać się z Bayernem już po zakończeniu obecnego sezonu, bowiem Haaland najprawdopodobniej zadecyduje o swojej przyszłości latem przyszłego roku.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej