Niemcy

Ciepłe słowa Lothara Matthäusa na temat Lewandowskiego

grafika: własna/Krótka Piłka

Tuż przed wylotem drużyny Bayernu Monachium na Klubowe Mistrzostwa Świata sytuację w drużynie Hansiego Flicka postanowiła ocenić jedna z legend klubu z Bawarii, Lothar Matthäus. Nie zabrakło pochwał w kierunku Roberta Lewandowskiego.

Lothar Matthäus zagrał w swojej karierze w ponad 400 spotkaniach Bayernu Monachium i uważany jest za jedną z największych legend tego utytułowanego klubu. Niemiec w samych superlatywach wypowiadał się o Lewandowskim przed nadchodzącymi KMŚ.

Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem. A najlepszą decyzją FIFA w ostatnim czasie było przyznanie mu statuetki dla najlepszego zawodnika minionego roku. To perfekcyjny piłkarz w perfekcyjnej drużynie

Powiedział Matthaus.

59-latek nie omieszkał podzielić się swoimi odczuciami na temat tego, kto powinien zostać kolejnym kapitanem Die Roten. Wybór padł na Joshuę Kimmicha.

Widzę Joshuę Kimmicha jako przyszłego kapitana Bayernu. Uważam też, że kiedyś powinien dostać opaskę w reprezentacji Niemiec. Ma odpowiednią mentalność, nastawienie. To urodzony lider.

Kimmich to niezwykle uniwersalny zawodnik. Potrafi bronić, atakować, rozgrywać piłkę. Mnóstwo asystuje, czasem sam strzela bramki. Jest kapitalny, a przecież ma dopiero 25 lat.

Podsumował Matthäus.

Bayern Monachium rozpocznie swój udział w Klubowych Mistrzostwach Świata już 8 lutego meczem z egipskim Al-Ahly.

Zostajemy w temacie Bundesligi. Luka Jović może wkrótce zmienić klub.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.