Transfery

Niebywały zjazd Shinjiego Kagawy. Zagra w lidze greckiej

Shinji Kagawa jeszcze parę sezonów temu grał w Borussii Dortmund i Manchesterze United. Mimo, że ma dopiero 31 lat, to od dobrych kilku lat gra na znacznie niższym poziomie niż wcześniej.

Japończyk swoje największe sukcesy sportowe notował w latach 2010-2013. Zdobył wtedy 2 mistrzostwa Niemic z Borussią Dortmund oraz mistrzostwo Anglii w barwach Manchesteru United.

Od tamtej pory kariera Kagawy niespodziewanie gwałtownie zahamowała. W 2014 roku po 2 latach gry na Old Trafford wrócił do Dortmundu, lecz nie odgrywał już w nim tak istotnej roli, jak na początku swojej europejskiej kariery.

Były reprezentant Japonii spędził jednak w Borussii kolejne 5 lat i dopiero w styczniu 2019 roku udał się na wypożyczenie do Besiktasu. W Turcji spędził zaledwie pół roku i pononie wrócił do Dortmundu.

Włodarze „BVB” zdecydowali się na definitywnie pożegnanie z Kagawą i sprzedali go do Realu Saragossa, a więc do klubu z 2-ligi hiszpańskiej. Japończyk nawet na tak niskim poziomie nie zachwycił i zaledwie po jednym sezonie pożegnał się z klubem z Aragonii.

Shinji Kagawa od października 2020 roku pozostawał bez klubu, lecz 27 stycznia związał się umową z greckim PAOK-iem Saloniki, w którym gra m.in. Karol Świderski.

Gra w Grecji to prawdopodobnie ostatni moment dla byłego reprezentanta Japonii, aby utrzymać się jeszcze na solidnym europejskim poziomie. Kolejny nieudany sezon może sprawić, że Kagawa wróci do Japonii lub poszuka sobie klubu, w którym godnie zarobi przez zakończeniem kariery.