Transfery

Kajetan Szmyt odejdzie zimą z Warty Poznań. Prezes nie pozostawił wątpliwości

Warta Poznań szykuje się do zimowej sprzedaży Kajetana Szmyta. Artur Meissner, nowy prezes klubu z Wielkopolski, ujawnił szczegóły w rozmowie z portalem „Weszło”.

Po obiecującym sezonie 2022/2023 Kajetan Szmyt postanowił pozostać w Warcie Poznań na kolejną kampanię ligową. Latem Lech Poznań nie był w stanie spełnić żądań swojego sąsiada, a sam zawodnik nie był zainteresowany wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, skąd również miał oferty.

W kolejnej kampanii ligowej 21-latek nadal stanowi ważny element układanki Dawida Szulczka. Na ten moment Szmyt zebrał 18 występów, w których strzelił pięć goli i zanotował jedną asystę. Grudzień najprawdopodobniej będzie ostatnim miesiącem, który utalentowany pomocnik spędzi w Warcie.

Jak ujawnił Artur Meissner w rozmowie z „Weszło”, młodzieżowy reprezentant Polski został wystawiony na listę transferową. Prezes klubu nie ukrywa, że sprzedaż Szmyta jest jednym z głównych celów klubu na zimowe okienko.

Planujemy [sprzedaż Szmyta], zdecydowanie. Rynek transferowy, zwłaszcza zagraniczny, ma to do siebie, że trzeba budować swoją historię sprzedażową. Kajetan na pewno jest dziś zawodnikiem, którym interesuje się wiele klubów. Chcemy pokazać, że są piłkarze, którzy za istotne kwoty mogą wypływać z Warty na szersze wody i będą w nich swobodnie pływać. Jak najbardziej, jest to element naszej strategii mówił Meissner.

Różne źródła wyceniają go nawet na więcej. Każdą konkretną ofertę za tego zawodnika musimy rozważyć. A czy ją przyjmiemy, to już zupełnie inna kwestiaodpowiedział prezes Warty, zapytany o żądania finansowe na poziomie miliona euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej